Karl-Andreas Kalmet kasutas teatrist eemalolekut asjade taasmõtestamiseks ({{commentsTotal}})

Karl-Andreas Kalmet Autor: ERR

Raadios saatejuhina ilma tegev Karl-andreas Kalmet on tänaseks teatrist koosseisulisena eemal olnud ühe hooaja.

"See aasta on toonud mulle ühelt poolt vaheldust ja teiselt poolt mõtlemisvõimalust, mida ma tahtsin, kui ma teatrist ära tulin, et mul oleks aega mõelda ja mõtestada mõned asjad enda jaoks uuesti," rääkis Kalmet Raadio 2 saates "Elu edetabelid".

Aasta jooksul mõtles noor näitleja elu üle järele ja on hiljaaegu taas rohkem näitlemisega tegelema hakanud. Terve suve käis Kalmet ringi näiteks blondeeritud tukaga, mis oli ajastutruu soeng Jaak Kilmi uut täispikka mängufilmi "Sangarid" tarbeks. Filmi tegevustik toimub 1986. aastal. Sügisest juhib Kalmet Raadio 2-s hommikuprogrammi koos Dannar Leitmaaga.

Kalmet ütles, et kuigi tema ja kolleeg Leitmaa vanusevahe üle viie aasta, klapib nende muusikamaitse eetris väga hästi. "Ma ei tahaks öelda, et tal on üllatavalt hea maitse, miks ma oleks pidanud arvama, et tal on kuidagi halb maitse. Klapime päris hästi, tihtipeale ta paneb mingi laulu ja ma pean talle ütlema, et hea valik," rääkis Kalmet

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.