Võrumaal kestab kohvikute ja restoranide nädal ({{commentsTotal}})

Selleks, et väärtustada kohalikku toidutootjat ning meelitada piirkonda turiste ka hooajavälisel ajal, pakuvad Võrumaa kohvikud ja restoranid nädala lõpuni Võrumaa toidu kaubamärgiga hinnatud menüüsid.

Voki külas tegutsev Kolotsi talu perenaine Merle Leibur kasvatab kitsi ning valmistab kitsejuustu, mis kannab Võrumaa päritolu toidu kaubamärki Uma Mekk. Just selle kaubamärgiga tooted on minemas aina suuremasse hinda kohalike restoranide ja kohvikupidajate seas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See trend kasvab ja samas on väikestele tootjatele restoranid ja kohvikud ideaalsed kliendid, sest ma ei jaksa toota suurele poeletile, aga ma jaksan toota kohvikutesse," rääkis Leibur.

Et ka klientide jaoks on kohalikust toormest, näiteks kodukana munadest tehtud toit järjest olulisem, siis peetaksegi Võrumaal läbi käesoleva nädala kohvikute ja restoranide nädalat, et julgustada ka restoranipidajaid kasutama rohkem kohalikku toorainet.

"Meil ongi kõik, nii palju kui võimalik, kohalik kraam - ümbruskonna inimestelt, ümbruskonna tootjatelt, et kõik see, millest me süüa teeme, oleks võimalikult värske ja kohalik kraam. Ja meie suureks rõõmuks inimesed hindavad seda head kohalikku kraami," ütles kohviku Suur Muna üks perenaistest Epp Leesik.

Sündmuse korraldajate soov on lisaks Uma Meki kaubamärgiga tähistatud toitude propageerimisele toidupakkujate seas tõsta ka tarbija teadlikkust.

"Tegelikult on idee sisu see, et tuletada lisaks turistidele, kes üllataval kombel on selle ürituse pärast tulnud kohale nii saartelt kui ka Harjumaalt, meelde ka kohalikele elanikele, et kohalik toit, kohalik tooraine on väga väärtuslik," rääkis Võrumaa turismikoordinaator Kadri Moppel.

Kokku pakub käesoleva nädala jooksul Uma Meki erimenüüd viis Võrumaa kohvikut ja restorani.

Toimetaja: Merili Nael"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.