Allan Roosileht: Bob Dylani edu on seotud Ameerika ühiskonnaga ({{commentsTotal}})

Nobeli kirjandusauhinna sai laulja ja poeet Bob Dylan maailma muutnud laulusõnade eest.

Dylani austaja ja kirjandusõpetaja Allan Roosileht rääkis ETV saates "Ringvaade", et tuntud muusik on laule kirjutanud rohkem kui ühe romaani jagu.

"Ilmselt on tema edu seotud Ameerika ühiskonnaga, noortega, ta oli ise noor, oskas neid kõnetada," rääkis Roosileht, mis on Dylani edu pant. "Ta ütles asju, mida ei olnud niisugusel moel välja öeldud," lisas ta, viidates Dylani poeetilistele kujunditele ja ja suurele sõjavastasusele.

Roosileht ütles, et Dylanit on oma eeskujuks nimetanud maailma rokkstaarid eesotsas Mick Jaggeriga.

Dylan on esinenud ka Eestis ning pooleteisetunnisel kontserdil käis kohal ka Roosileht. "Sellist meest üksi laval näha on nii suur elamus. Sa pead teadma, milline on tema koht kultuuris on," rääkis Roosileht, kes rõhutas, et Dylan on võitnud 11 Grammyt.

Enamik Dylani mõjukamast loomingust pärineb 1960ndatest. Auhinna rahaline väärtus on pisut alla miljoni euro.

Dylani olulisemaid albumeid: "The Freewheelin' Bob Dylan" (1963), "The Times They Are a-Changin" (1964), "Highway 61 Revisited" (1965), "Blonde On Blonde" (1966), "Blood On The Tracks" (1975), "Oh Mercy" (1989), "Love And Theft" (2001) ja "Modern Times" (2006) - aga muidugi on neid veel kümneid.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.