Pärnu täiskasvanute gümnaasium tähistas öökooliga 95. sünnipäeva ({{commentsTotal}})

Pärnu täiskasvanute gümnaasium tähistas öökooliga 95. sünnipäeva. Sel puhul istus öösärkidesse ja pidžaamadesse riietunud koolipere kohvikus ja osales töötubades.

Pärnu linna õhtukeskkool asutati 12. novembril 1921. aastal. Praegu kannab kool täiskasvanute gümnaasiumi nime. Vanuselt on Pärnu kool Eesti täiskasvanutele üldharidust andvatest koolidest kolmas. Õpilasi on koolis 340, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Päevakoolis käimine jääb pooleli erinevatel põhjustel ja tihti juba väga noorena. Praegu käib üks õpilane näiteks neljandas klassis.

"Ta on vanuses 60+. Tema lapsepõlv oli selline, et kooliharidusest jäi seal puudu ja nii suurel määral, et isegi lugemist ei olnud ta selgeks saanud. Tõsi, ta ei ole päris eesti rahvusest, seal on ka rahvuslikud eripärad mängus. Aga meie majas on ta õppinud lugema ja tema maailm on väga palju avaramaks muutunud," rääkis Pärnu täiskasvanute gümnaasiumi direktor Karin Kurvits.

Vähemalt kolm 12. klassi õpilast on rahul, et nad tavakooli õhtuse õppevormi vastu vahetasid.

"Kogu õhkkond siin on hoopis teistsugune kui tavakoolides, sellepärast mulle meeldib siin nii väga," ütles Laura-Johanna, kes kutsus kooli kaasa ka Elise. "Ma ei saanud midagi teha, ma olin võimetu. Hästi läheb," ütles Elis.

"See võimaldab käia ka tööl, ei pea ainult käima koolis. See on hästi hea. Ja õpetajad on hästi toredad ja vastutulelikud," märkis Kristel.

Direktor rõhutas, et väga paljud täiskasvanute gümnaasiumi lõpetanud lähevad kõrgkooli. Aga on ka neid, kes õpingud taas katki jätavad ja mõne aja möödudes uuesti proovivad.

Toimetaja: Merili NaelTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.