Margus Saar tutvustas uut "Aktuaalse kaamera" stuudiot ({{commentsTotal}})

2017. aasta alguses kolivad renoveeritud endisesse raadiomajja kõik Eesti Rahvusringhäälingu uudistetoimetused, et sümbioosis saaksid töötada nii veebi-, tele- kui ka raadiouudised. Margus Saar tutvustas "Ringvaates" uut "Aktuaalse kaamera" stuudiot, mis samuti vanas raadiomajas asuma hakkab.

"See on järgmisest aastast meie uudiste uus süda, siia tuleb uudistestuudio," paljastas AK ankur Margus Saar ETV saates "Ringvaade". Uudistesaade jõuab uuest majast eetrisse juba tuleva aasta jaanuaris. "Nii on see plaanitud," kinnitas Saar.

Margus Saar selgitas, et samas majas asusid varem raadiostuudiod. "Kes on käinud Raadio 4 stuudios külas, siis neile peaks see koht olema tuttav - Raadio 4 kolis üle uude raadiomajja, seega see suur ruum jäi üle ja on nüüd "Aktuaalse kaamera" oma," ütles Saar ning lisas, et ta ei saa veel kõiki saladusi paljastada.

Võrreldes vana stuudioga on uus ruum Saare hinnangul kaks korda suurem ja saab väga moodsa näo. "Seinad koosnevad ekraanidest. Aeg on edasi läinud, järgmine aasta on 2017, pilt on väga oluline," selgitas Saar.

Saar lisas, et stuudio on tõeline tehnoloogiline ime, kus hakkavad tööle uudisteankrud, majandusuudised ja kultuuriuudised. "Et meil oleks oma pesa ja me oleksime siin oma peremehed. Ideoloogiline muutus on ka see, et raadiouudised, teleuudised ja portaaliuudised saavad kõik ühte toimetusse kokku," selgitas Saar, miks uut maja uudistemajaks kutsutakse.

Hannes Hermakülale jäi silma ka stuudio laes olnud veider ehitis, mida Margus Saar nimetas "uforajaks". "See teeb kõik uudisteankrud seitse aastat nooremaks," kinnitas Saar naljaga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.