Euroopa parimad kohvimeistrid näitavad Pärnus oma oskusi ({{commentsTotal}})

Pärnusse kogunesid Euroopa parimad kohvimeistrid, et näidata oma oskuseid ja neid lihvida.

Kohvikunst, näiteks süda kohvil, näeb ilus välja. Baristade liigutused on kiired ja täpsed, algajal on aga keeruline saada mõni päris kujund kohvile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Professionaalseid baristasid on Pärnus enam kui 25 riigist kokku umbes 125, lisaks nende treenerid ja koolitajad. Nelja päeva jooksul toimuvad töötoad ja loengud, kus tuleb kasutada oma maitsemeeli.

Kohvi maitseid on erinevaid ja meistril läheb kohvi kirjeldamiseks vaja vaid ühte lonksu.

Ühe ülesandena suunasid aga kõik baristad ninad kohvitassi ning asusid kohvi esialgu nuusutama. Natukese aja pärast võeti appi spetsiaalne lusikas, millelt hakati kohvi suure hooga suhu tõmbama. Tegemist oli cuppingu ehk kohvi degusteerimisega.

"Kohv peab jõudma kõikidesse suu osadesse, nii keelele, keele taha, kurku. Seejärel sa tunnetad maitset mitte ainult keelenäsadega, vaid ka ninas olevate retseptoritega," selgitas Coffe in Good Spirits endine maailmameister ja mitmekordne Eesti meister cuppingus Marta Piigli.

Kohv teeb õnnelikuks, seda saab juua ning tegelikult ka süüa.

"Kohvi joomise pluss on see, et kohv teeb su elu paremaks. Kohv teeb sind õnnelikuks," sõnas Londonist tulnud baristatreener Alex.

"Ma võtan kaks pikslit kohvi siit. Sellepärast neid kutsutakse ka kohvipiksliteks. Siin on tunda mõrusust, magusust, happelisust, natuke ka soolasust. Nii et üks piksel maitsebki nagu kohv ja see on tervislik ka," ütles Lätist Pärnusse tulnud barista Raivis.

Barista Camp on varem toimunud Kreekas ja Itaalias.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".