Mulgimaa uueks vanemaks sai Maido Ruusmann ({{commentsTotal}})

Seitsmendaks Mulgimaa vanemaks sai Tõrva linnapea Maido Ruusmann. Abja-Paluojal peetud Mulgi lipu päeval tõdeti, et mulgiks olemise väärtus tuleb rahvaga põhjalikumalt läbi arutada.

Uueks Mulgimaa vanemaks saanud Tõrva linnapea Maido Ruusmann tõdes, et kultuuritaustast hoolimata ei tunne Viljandi- ega ka Valgamaale jäävad mulgid end koos kogu piirkonna ehk siis Mulgimaa ühist asja ajavat, vahendas "Aktuaalne kaamera". Läbi tuleb mõelda ka mulgi organisatsioonide tulevik ja koostöö.

"Mis siin salata - täna ei tunne kõik inimesed, kes siin elavad, end mulgina," ütles uus Mulgimaa vanem Maido Ruusmann ning lisas, et ilmselt ei näe inimest sellest kasu, et end mulgina identifitseerida. "See on teema, mida tuleb laiemalt avada ja tuleb rohkem inimestega rääkida."

Mulgiks olemise teema on omavalitsuste ühinemise aegu tähtis. Tõrva ümbruse omavalitsused ei saanud uueks ühiseks nimeks Lõuna-Mulgi valda. Nüüd võiks Mulgi vald tekkida Viljandimaale, kui Abja, Karksi ja Halliste vald ning Mõisaküla linn ühineks. Praegu aga kaalub Karksi volikogu hoopis ühinemisele piduri tõmbamist.

Mulkide patroon on Toomas Hendrik Ilves. Kuigi teda üritusel kohal polnud, loodavad omavalitsusjuhid, et Ilves suudab mulgiks olemise tunnetusele ja ka ühisomavalitsuse loomisele nüüd rohkemgi kaasa aidata.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.