Mulgimaa uueks vanemaks sai Maido Ruusmann ({{commentsTotal}})

Seitsmendaks Mulgimaa vanemaks sai Tõrva linnapea Maido Ruusmann. Abja-Paluojal peetud Mulgi lipu päeval tõdeti, et mulgiks olemise väärtus tuleb rahvaga põhjalikumalt läbi arutada.

Uueks Mulgimaa vanemaks saanud Tõrva linnapea Maido Ruusmann tõdes, et kultuuritaustast hoolimata ei tunne Viljandi- ega ka Valgamaale jäävad mulgid end koos kogu piirkonna ehk siis Mulgimaa ühist asja ajavat, vahendas "Aktuaalne kaamera". Läbi tuleb mõelda ka mulgi organisatsioonide tulevik ja koostöö.

"Mis siin salata - täna ei tunne kõik inimesed, kes siin elavad, end mulgina," ütles uus Mulgimaa vanem Maido Ruusmann ning lisas, et ilmselt ei näe inimest sellest kasu, et end mulgina identifitseerida. "See on teema, mida tuleb laiemalt avada ja tuleb rohkem inimestega rääkida."

Mulgiks olemise teema on omavalitsuste ühinemise aegu tähtis. Tõrva ümbruse omavalitsused ei saanud uueks ühiseks nimeks Lõuna-Mulgi valda. Nüüd võiks Mulgi vald tekkida Viljandimaale, kui Abja, Karksi ja Halliste vald ning Mõisaküla linn ühineks. Praegu aga kaalub Karksi volikogu hoopis ühinemisele piduri tõmbamist.

Mulkide patroon on Toomas Hendrik Ilves. Kuigi teda üritusel kohal polnud, loodavad omavalitsusjuhid, et Ilves suudab mulgiks olemise tunnetusele ja ka ühisomavalitsuse loomisele nüüd rohkemgi kaasa aidata.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.