Saaremaa roolipiiga teeb ka 76-aastaselt pea iga päev traktoriga tööd ({{commentsTotal}})

Kui aastakümneid tagasi oli n-ö plaanimajandusest lähtuvalt lausa kohustus, et igas kolhoosis või sovhoosis pidi traktoriroolis ka teatud hulk naisi olema - tookord neid oligi üle Eesti sadu -, siis täna kohtab naistraktoriste väga harva.

Kui Helju Kaubi on praegu Saaremaa eakaim ja võib-olla ka ainus naistraktorist, siis olid aastad, kui kolhoosides töötas neid kümneid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Juuli Pihli sõnul on Saaremaa roolipiigasid ehk endisi kolhooside naistraktoriste alles 26, kuigi kunagi oli neid kokku 62.

Sonja Torni sõnul on ta traktori parandamisega ise hakkama saanud. "Mina olen oma traktori mootori nii lahti võtnud, et kõik maailm oli juppe täis. Ja siis mul olid elektrijuhtmed peos ja ma läksin mehaanik Jaagu juurde ja ütlesin, et saatku mees, kes tuled paneb. Jaak ütles, et "kui sa oskasid lahti võtta, siis oskad kokku ka panna". Ja ma panin tuled põlema," meenutas Torn.

Juba 20 aastat on see amet toonud roolipiigad aastas mitu korda kokku. Nüüd ei istuta enam ise rooli, vaid lastake juba ennast sõidutada ekskursioonidele või käiakse koos üksteise sünnipäevi tähistamas Kuressaare kohvikutes ja restoranides.

76-aastane Helju Kaubi on seltskonnast veel ainus naistraktorist, kes pea igapäevaselt traktoriga tööd teeb. Seda tööd on ta teinud 49 aastat ja veel praegu harib ta igal aastal ise kõik oma 90 hektarit põllumaad.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".