Vestlussaade "Kontakt" jõuab ETV ekraanile nukuteatri näitlejatega ({{commentsTotal}})

Taavi Tõnisson, Anti Kobin Autor: Pressimaterjalid

Reedel jõuab ETV ekraanile teatraalide vestlussaate "Kontakt" kolmas hooaeg, kus vaatajate ette astuvad NUKU teatri näitlejad. Saatesari on Nukuteatri 65. juubeli hooaja üks tähtsündmustest.

Hooaja jooksul salvestatakse kaheksa saadet, kus oma oma kogemuste, rollide ja mõtetega astuvad publiku ette NUKU teatri näitlejad ehk nukukad: Taavi Tõnisson, Anti Kobin, Liivika Hanstin, Kadri Kalda, Helle Laas, Laura Nõlvak, Katri Pekri, Kaisa Selde, Lee Trei, Tiina Tõnis, Jevgeni Moissejenko, Tarmo Männard, Mart Müürisepp, Mirko Rajas, Andres Roosileht, Riho Rosberg, Mihkel Tikerpalu ja Are Uder. Juttu tuleb kõigest sellest, mis neid puudutab ja mis korda läheb. Saated jõuavad vaatajateni NUKU uhiuuest Ferdinandi saalist ning igale salvestusele on alates novembrikuust oodatud ka publik.

NUKU "Kontakt" jääb laias laastus truuks Kinoteatri algatatud ja kahe hooaja vältel Linnateatri näitlejatega läbi viidud formaadile. Tegemist on jätkuvalt portreesaatega, mis avab saatekülaliste isiksust, tausta, loometeed ja unistusi. Taavi Tõnisson astub esimeses saates koos hea sõbra ja kolleegi Anti Kobiniga areenile. "Et kõik hästi läheks ning näitlejail julgem ja publikul põnevam oleks, oleme juba mitu kuud intervjuusid ette valmistanud, proovinud leida üles kõige põnevamad seigad näitlejate loometeel ja elus. Igas saates tuleb esitusele ka helilooja Markus Robami loodudja Samuel Becketti näitemängust "Oodates Godot’" inspireeritud muusikapala, millele näitlejad loovad nukuteatri vahendeid kasutades etüüde. Igasse "Kontakti" mahub ka nukuteatrikunsti ajalugu läbi huumoriprisma tutvustav videolõik," ütles Tõnisson.

Linnateatri "Kontakti" tegemisi vaatasid paljud põnevusega. "Kui NUKU teatril avanes võimalus saatega jätkata, haarasime sellest kohe kinni. Suur kummardus ja tänu Tallinna linnateatrile, Kinoteatrile ning Eesti Rahvusringhäälingule juba tehtud töö eest. Praeguseks hetkeks, mil esimene saade on kohe töösse minemas, on protsess juba olnud äärmiselt hariv, vahva ning meeldiv. Ma väga loodan, et "Kontakt" on tulnud, et jääda pikemaks, ning teha ring peale kogu Eesti teatrielule ja inimestele," sõnas teatrijuht Joonas Tartu.

Saate salvestused ehk kohtumisõhtud publikuga toimuvad edaspidi 8. novembril, 12. detsembril, 10. jaanuaril, 13. veebruaril, 14. märtsil, 11. aprillil ja 16. mail. Saade on eetris kolm päeva pärast salvestust, reede õhtuti kell 21.40 ETV ekraanil.

NUKU teater ja muuseum tähistab sel hooajal oma 65. juubelit, mille üheks osaks on uuenenud teatrikompleksi avamine vanalinnas. Etendused teatrimajas algavad 13. oktoobril, uus osa avatakse 13. novembril.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.