Naised Köögis: suurim tunnustus on, et meie lood kõnetavad paljusid ({{commentsTotal}})

Ansambel Naised köögis Autor: Naised köögis

Tänavuselt pärimusmuusika auhindade jagamiselt kaks etnokulpi koju viinud Naised Köögis peab suurimaks auhinnaks kuulajaid.

"Kuidagi raske on suhestuda nende kulpidega. See on meie jaoks väga suur tunnustus, et nii paljud inimesed on leidnud, et meie lood kõnetavad neid, see on kõige suurem asi," olid bändis musitseerivad naised õnnelikud, vahendas Raadio 2 saade "Eetris on Erik Morna.

Kairi Leivo lisas, et kuigi kokku saadi köögis, ei tähenda see, et kõik asjad kööki peaksidki jääma. "Loomulikult nad võivad ühel hetkel jõuda ka köögist lavale," rääkis Leivo, kes paljastas, et köögist tuldi esimest korda välja kontsertreisil Peterburgi.

Bändiliige Kristiina Ehin lisas, et kuigi kaks auhinda on juba käes, tegutsevad Naised Köögis uue muusika kallal ning ümmargune siht on järgmiseks suveks plaat välja anda. "Vaikselt proovime küpsetada oma järgmisi lugusid ja ootame seda hetke, et perekonnad on nii pead kandvad, et saaks uuesti lavale astuda," ütles Leivo, viidates sellele, et bändiliikmed on ühtlasi pereemad, kelle aeg kulub laste kasvatamisele.

Toimetaja: Rutt ErnitsJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.