Tarmo Noormaa: meie ajalooline pärimusmuusika on väga kütkestav ({{commentsTotal}})

Viljandis tehakse viimaseid ettevalmistusi pärimusmuusika lõikuspeoks, kus jagatakse välja järjekordsed Etnokulbid.

Seitsmes kategoorias välja antavate pärimusmuusika auhindade saajad selgitas välja rahvahääletus, vahendas "Aktuaalne kaamera". Eesti Pärimusmuusika keskuse juhataja Tarmo Noormaa hinnangul on tänavune aasta olnud meie muusikutele väga edukas. Viljandi pärimusmuusika festival purustas külastusrekordi, välja anti rohkelt uusi heliplaate ja eesti muusikud tegid ilma ka rahvusvahelistel lavadel. "Kõige suuremad välismaal tegutsejad on kindlasti Maarja Nuut ja Trad Attack!, samuti Mari Kalkun," ütles Noormaa ja lisas, et nende edu on kannustanud ka teisi muusikuid ambitsioonikamalt mõtlema oma muusikukarjäärile.

Tarmo Noormaa tõi välja, et on olnud ka üllatajaid. "Näiteks elektroonilise pärimusmuusika vallas on uus tulija Tintura, kes on selle aasta leid," ütles ta. "Meie ajalooline pärimusmuusika on väga kütkestav," lisas Noormaa kinnituseks, miks Eesti pärimusmuusikal on palju austajaid. "Lisaks need muusikud, kes tegelevad selle žanriga, oskavad vanast kinni hoides mõtestada tänapäeva niimoodi, et see kütkestab praeguseid kuulajaid."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.