Tarmo Noormaa: meie ajalooline pärimusmuusika on väga kütkestav ({{commentsTotal}})

Viljandis tehakse viimaseid ettevalmistusi pärimusmuusika lõikuspeoks, kus jagatakse välja järjekordsed Etnokulbid.

Seitsmes kategoorias välja antavate pärimusmuusika auhindade saajad selgitas välja rahvahääletus, vahendas "Aktuaalne kaamera". Eesti Pärimusmuusika keskuse juhataja Tarmo Noormaa hinnangul on tänavune aasta olnud meie muusikutele väga edukas. Viljandi pärimusmuusika festival purustas külastusrekordi, välja anti rohkelt uusi heliplaate ja eesti muusikud tegid ilma ka rahvusvahelistel lavadel. "Kõige suuremad välismaal tegutsejad on kindlasti Maarja Nuut ja Trad Attack!, samuti Mari Kalkun," ütles Noormaa ja lisas, et nende edu on kannustanud ka teisi muusikuid ambitsioonikamalt mõtlema oma muusikukarjäärile.

Tarmo Noormaa tõi välja, et on olnud ka üllatajaid. "Näiteks elektroonilise pärimusmuusika vallas on uus tulija Tintura, kes on selle aasta leid," ütles ta. "Meie ajalooline pärimusmuusika on väga kütkestav," lisas Noormaa kinnituseks, miks Eesti pärimusmuusikal on palju austajaid. "Lisaks need muusikud, kes tegelevad selle žanriga, oskavad vanast kinni hoides mõtestada tänapäeva niimoodi, et see kütkestab praeguseid kuulajaid."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.