"Ringvaade" käis Matsalus sookurgi vaatlemas ({{commentsTotal}})

"Ringvaade" käis Matsalus koos ornitoloog Tarvo Valkeriga vaatlemas sookurgi, kes hakkavad õige pea Eestist minema lendama.

Linnuvaatleja Tarvo Valker tõdes "Ringvaates", et sookured võivad Eestist ära rännata ka siis, kui on veel üpris soe. "Nad vaatavad enamasti ikkagi seda, et oleks ärarändamiseks soodne ilm ehk selge taevas ja tagant puhuv tuul," kinnitas ta. Moodsate jälgimisseadmete abil on välja selgitatud, et kui suur osa kurgedest rändab Hispaaniasse, siis teatud hulk neist lendab isegi Aafrikasse. "Saatjad pannakse nendele lindudele, kellest meil on rohkem vaja teada saada," ütles Valker ja lisas, et hulk Eesti sookurgedest rändab isegi Etioopiasse.

"Rändamisega hajutavad sookured riskid ära," ütles linnuvaatleja ja lisas, et sookured on pikaealised linnud, kes võivad elada isegi 30-aastaseks. "Kokkuvõttes veedavad nad Eestis umbes seitse kuud ning siit eemal ligi viis kuud," selgitas Tarvo Valker ning kinnitas, et sookurgi võib kindlasti eesti lindudeks pidada, sest suur osa neist on siin sündinud.

Kõige suurem parv, mida Valker näinud on, küündis 14 000 linnuni. "Üle pea tuleb üks ühtlane sookure mass ja see kisa, mida nad teevad, on peaaegu kõrvulukustav," ütles ta ja tõdes, et nende laul kõlab ilusa, kuid natuke kurblikuna. "Järgmised viis kuud neid ju ei kuule."

"Ringvaade" leidis Matsalust ka muusiku ja helilooja Taavi Tulevi, kes oli seal õhtuseid helisid lindistamas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Ringvaade"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.