Bill Bailey naljade kirjutamisest: ma alustan naerust ja liigun sealt tagasi ({{commentsTotal}})

2. oktoobril külastas Eestis tuntud Briti koomik Bill Bailey - Jüri Muttika tegi temaga "Ringvaate" toimetuses ka lühikese intervjuu.

Lavastuse nime "Limboland" kohta ütles Bill Bailey "Ringvaates", et see on uus nimi, mille ta pani Suurbritanniale. "Me oleme sellises limbo-staadiumis, kus pole teada, kas oleme Euroopa Liidus või mitte," kinnitas Bailey ja lisas, et EL'ist lahkumine on tekitanud inglastes suurel hulgal ksenofoobiat. "Arvatakse, et nüüd ollakse nagu vanad inglased kunagi, kuid ajas ei saa kahjuks tagasi minna."

Esimesed sammud huumorimaailmas tegi Bill Bailey juba noorena, vaadates Les Dawsonit valesti klaverit mängimas. "Ma tegin teda lapsena järele - oli minu tädi matus, kõik olid väga kurvad ning kui mina siis toa nurgas valesti klaverit klimberdasin, purskas minu isa naerma, ema pillas midagi maha ja oli totaalne kaos," ütles koomik ja lisas, et sel hetkel ta mõistis, et huumoris on tõeline jõud.

Nali põhineb Bailey sõnul kahel elemendil, mis kuidagi kokku saavad ning seal vahel tekib mingi säde. "Tihti, kui mult küsitakse, kuidas ma enda nalju kirjutan, siis ma ütlen, et ma liigun naerust lihtsalt tagasi."

Eesti kohta on koomikul ainult head mälestused. "Kui ma eelmine kord Eestis käisin, siis ma sõin ühes kohvikus ning korraga oli akna taga täielik deja vu, sest ma tundsin, justkui ma oleksin siin varem olnud," selgitas Bailey enda hämmingut ja tõdes, et see kõik tundus olevat nagu tema lemmikfilmis "Stalker". "Mõni aeg hiljem mulle selgitati, et seal seda filmi tegelikult filmitigi, see oli hämmastav."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Ringvaade"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.