Bill Bailey naljade kirjutamisest: ma alustan naerust ja liigun sealt tagasi ({{commentsTotal}})

2. oktoobril külastas Eestis tuntud Briti koomik Bill Bailey - Jüri Muttika tegi temaga "Ringvaate" toimetuses ka lühikese intervjuu.

Lavastuse nime "Limboland" kohta ütles Bill Bailey "Ringvaates", et see on uus nimi, mille ta pani Suurbritanniale. "Me oleme sellises limbo-staadiumis, kus pole teada, kas oleme Euroopa Liidus või mitte," kinnitas Bailey ja lisas, et EL'ist lahkumine on tekitanud inglastes suurel hulgal ksenofoobiat. "Arvatakse, et nüüd ollakse nagu vanad inglased kunagi, kuid ajas ei saa kahjuks tagasi minna."

Esimesed sammud huumorimaailmas tegi Bill Bailey juba noorena, vaadates Les Dawsonit valesti klaverit mängimas. "Ma tegin teda lapsena järele - oli minu tädi matus, kõik olid väga kurvad ning kui mina siis toa nurgas valesti klaverit klimberdasin, purskas minu isa naerma, ema pillas midagi maha ja oli totaalne kaos," ütles koomik ja lisas, et sel hetkel ta mõistis, et huumoris on tõeline jõud.

Nali põhineb Bailey sõnul kahel elemendil, mis kuidagi kokku saavad ning seal vahel tekib mingi säde. "Tihti, kui mult küsitakse, kuidas ma enda nalju kirjutan, siis ma ütlen, et ma liigun naerust lihtsalt tagasi."

Eesti kohta on koomikul ainult head mälestused. "Kui ma eelmine kord Eestis käisin, siis ma sõin ühes kohvikus ning korraga oli akna taga täielik deja vu, sest ma tundsin, justkui ma oleksin siin varem olnud," selgitas Bailey enda hämmingut ja tõdes, et see kõik tundus olevat nagu tema lemmikfilmis "Stalker". "Mõni aeg hiljem mulle selgitati, et seal seda filmi tegelikult filmitigi, see oli hämmastav."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".