ERR.ee video | "Eesti parima koolikoka" žürii: heas koolitoidus peab olema natuke armastust ({{commentsTotal}})

"Eesti parima koolikoka" žürii esinaine Jaanika Rist paljastas hea koolitoidu saladuse ja tõdes, et tänapäeva koolides muutub toidukultuur aina paremaks.

"Hea koolitoidu võti on tooraine, et see oleks värske ja kvaliteetne, see, kuidas ta on töödeldud, et on kasutatud õigeid töövõtteid ja natuke armastust peab ka olema sisse pandud," ütles Rist Menule.

Rist rääkis, et tänapäeva lapsed jätavad üllataval kombel alles mannavahtu ja kisselli, sest armastavad pigem kaasaegseid toite. "Ilmselt see tuleb sellest, et kodus süüakse kaasaegsemaid toite, sest keegi ei viitsi manna- ja leivavahuga jännata," tõdes Rist, kes tõi laste lemmikmagustoitudena välja kirju koera, koogid ja vahukooremagustoidud.

Ta lisas, et kuigi võistluses osalevate koolide kokad on väga heal tasemel, aitab konkurss innustada nii vanemaid kui ka teiste koolide kokkasid. "Tõenäoliselt saatesse on kandideerinud koolid, kes teevad hästi süüa ja seda on ka näha, et nad teevad hästi süüa. Mulle väga meeldib see üldine pilt, mis ma olen näinud," kiitis Rist ja rõhutas, et ka lapsevanematel on oluline teada, et koolis antakse tegelikult päris hästi süüa. "Ei saa suhtuda nii üldiselt, et kui kuskil on üks tõrvatilk meepotis, et koolitoit ongi halb. Ja need koolikokad, kes tõesti teevad veel halvasti süüa, saavad näha, et tegelikult on võimalik hästi teha," rääkis Rist saate vajalikkusest.

Juba 7. oktoobril jõuab ETV ekraanile põnev ja võistluslik saatesari "Eesti parim koolikokk" kus 12 kooli kokka üle kogu Eesti panevad oma oskused proovile ja annavad endast parima, et valmistada maitsvaim koolitoit. Nende meistriteostele annab hinnangu žürii, kuhu kuulub kaks tunnustatud kokka ning üks üllatuskülaline. Saatesarja lõpuks selgub, kes on 2016. aastal Eestimaa parim koolikokk. Saadet juhivad Kaidor Kahar ja Eero Reinu.

Toimetaja: Rutt Ernits/Siim LõviTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.