ERR.ee video | "Eesti parima koolikoka" žürii: heas koolitoidus peab olema natuke armastust ({{commentsTotal}})

"Eesti parima koolikoka" žürii esinaine Jaanika Rist paljastas hea koolitoidu saladuse ja tõdes, et tänapäeva koolides muutub toidukultuur aina paremaks.

"Hea koolitoidu võti on tooraine, et see oleks värske ja kvaliteetne, see, kuidas ta on töödeldud, et on kasutatud õigeid töövõtteid ja natuke armastust peab ka olema sisse pandud," ütles Rist Menule.

Rist rääkis, et tänapäeva lapsed jätavad üllataval kombel alles mannavahtu ja kisselli, sest armastavad pigem kaasaegseid toite. "Ilmselt see tuleb sellest, et kodus süüakse kaasaegsemaid toite, sest keegi ei viitsi manna- ja leivavahuga jännata," tõdes Rist, kes tõi laste lemmikmagustoitudena välja kirju koera, koogid ja vahukooremagustoidud.

Ta lisas, et kuigi võistluses osalevate koolide kokad on väga heal tasemel, aitab konkurss innustada nii vanemaid kui ka teiste koolide kokkasid. "Tõenäoliselt saatesse on kandideerinud koolid, kes teevad hästi süüa ja seda on ka näha, et nad teevad hästi süüa. Mulle väga meeldib see üldine pilt, mis ma olen näinud," kiitis Rist ja rõhutas, et ka lapsevanematel on oluline teada, et koolis antakse tegelikult päris hästi süüa. "Ei saa suhtuda nii üldiselt, et kui kuskil on üks tõrvatilk meepotis, et koolitoit ongi halb. Ja need koolikokad, kes tõesti teevad veel halvasti süüa, saavad näha, et tegelikult on võimalik hästi teha," rääkis Rist saate vajalikkusest.

Juba 7. oktoobril jõuab ETV ekraanile põnev ja võistluslik saatesari "Eesti parim koolikokk" kus 12 kooli kokka üle kogu Eesti panevad oma oskused proovile ja annavad endast parima, et valmistada maitsvaim koolitoit. Nende meistriteostele annab hinnangu žürii, kuhu kuulub kaks tunnustatud kokka ning üks üllatuskülaline. Saatesarja lõpuks selgub, kes on 2016. aastal Eestimaa parim koolikokk. Saadet juhivad Kaidor Kahar ja Eero Reinu.

Toimetaja: Rutt Ernits/Siim LõviInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.