Eesti üks rahvusvaheliselt edukaim koomik unistab New Yorgi lavadest ({{commentsTotal}})

{{1475666534000 | amCalendar}}

25-aastane Ari Matti Mustonen on eriline kuju - pooleldi soomlane, pooleldi eestlane, õppis Poolas inglisekeelses koolis ja tahtis saada hoopis vabavõitlejaks, kuni avastas, et suudab inimesed paremini nokauteerida oma naljadega.

Tai džunglis 40 inimesele, aga ka Malaisias suurtes komöödiaklubides tervele teatrisaalile esinenud Mustonen tõdes ETV saates "Pealtnägija", et tema peamiste esinemispaikade hulka kuuluvad Austraalia, Kambodža, Bangok, Hua Hin, Tai, Malaisia, Jaapan, Hiina, Myanmar ja Indoneesia.

Multikultuursuse kehastus on koomik olnud maast madalast. Soomlasest isa ja eestlasest ema perre sündinud Mustonen alustas kooliteed Poolas ja õppis kuni seitsmenda klassini sealses Ameerika erakoolis. Keskkoolis hakkas ta tegelema vabavõitluse ehk MMA-ga, mis viis noore mehe elama Taisse ja Austraaliasse. Seal avastaski ta ühel hetkel, et suudab paremini knockouti lüüa hoopis oma naljadega.

Mustonen selgitas, et 25-aastase koomikuna on ta tõestanud inimestele üle maailma, et on tegelikult naljakas. "Nad annavad mulle esimese võimaluse ja selleks esimeseks võimaluseks olen ma meeletult tööd teinud. Kui ma Austraalias elasin, elasin ma sellist elu, kus ma käisin diivanilt diivanile ja ükskõik, kus oli keikka, kus oli võimalus lavale minna ja nalju rääkida, ma võtsin selle vastu," rääkis Mustonen oma edu tagamaast.

Samas on tulnud ette ka hetki, kus noore koomiku naljad lihtsalt ei lähe läbi. "Ma olen olnud Austraalias teatrites, kus on 400-500 inimest ja ma olen kümme minutit vaikuses olnud," meenutas Mustonen oma kogemusi.

Ta selgitas, et vastupidiselt teatrile on stand-up'i puhul koomik üksinda laval ning kedagi pole teda päästmas. "See ei ole teater, kus ma komistan ja siis kõik teised näitlejad kompenseerivad mu eest. Mitte, et ma alahindaks näitlemist või midagi, see on täiesti teine asi, aga stand-up'is on see, et kui midagi ei tööta, see on nii tume. See on meeletult aus kogemus endaga," kirjeldas Mustonen.

Naljad internetikommentaaridest

Naljadeks saab Mustonen inspiratsiooni igapäevaelust ja isegi internetikommentaaridest. "Üks mu nagu hobidest ongi vähemalt viimased kuu aega olnud see, et ma iga päev lähen loen netikommentaare. Praegu olid presidendivalimised ja mulle meeldib see, et iga kord, kui sa loed Eesti netikommentaare, sul on selline tunne, et meie riik kukub kohe kokku. Nagu tuhat kommentaari ja mitte keegi ei ole õnnelik," naeris Mustonen.

Mustonen lisas, et paljud naljad märgib ta üles telefoni ning hakkab siis nendele edasi mõtlema. "Päevas ikka poolteist või kaks tundi tundi istun maas ja kirjutan. Lihtsalt kirjutan oma mõtteid. Ükskõik, mis tuleb pähe. Ja see tihtipeale, kui sa vaatad mu märkmikku, siis seal on 95 protsenti mittenaljakaid asju, seal on lihtsalt mõtteid, aga siis sealt hakkad genereerima," kirjeldas Mustonen loomeprotsessi. Mustonen lisas, et tema unistuseks on müüa New Yorgis vähemalt 300 piletit puhtalt oma nime reklaamides. "Kui ma sellele maale jõuan, ma arvan, siis ma oleks selline, et nüüd ma saan natukene hingata," rääkis Mustonen tulevikuplaanidest.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.