Vallo Toomla "Teesklejatest": ma tunnen oma filmi, see ei saa kõigile meeldida ({{commentsTotal}})

Mirtel Pohla Autor: Pressimaterjalid

Homme esilinastub Eestis Vallo Toomla film "Teesklejad", mis jõudis publiku ette esmalt Hispaania filmifestivalil San Sebastián.

"Igale filmitegijale on see tähtis, kui su film linastub nii suurel festivalil. Festivalil läks hästi, film võeti, mulle küll tundus, hästi vastu ja ma sain väga palju positiivset vastukaja," ütles Toomla Raadio 2 hommikuprogrammis.

Samas tõdes Toomla, et festivalil oli kindlasti ka neid, kes filmi nii hästi ei suhtunud. "Ma tunnen oma filmi, ta ei saa kõigile inimestele meeldida," arvas Toomla.

Juba praegu on uut filmi kirjeldatud ängistuse tundega. Toomla tõdes, et esilinastusel inimesed naersid, mis tõestab, et ängistuse kõrval on filmis ka muid nüansse. "Oli paar kohta, mis olid
päris üllatavad, kus inimesed naersid," ütles Toomla.

Ta lisas, et ise ei näe "Teesklejaid" ängistava filmina. "Minu jaoks seostub sõna ängistav muude asjadega. Loomulikult on selles filmis mingi tõsiduseaste, seal on mingid teemad, mis ei ole ilmtingimata ülilihtsad, aga samas on selles filmil omal kohal huumor ja naljad," lubas režissöör.

"Teesklejad" on Toomla hinnangul meelelahutuslik film, mis poeb vaikselt vaataja naha alla ja haarab lõpuks teatava tõsidusastmega.

Filmi peaosas on Mirtel Pohla ja Priit Võigemast, loo keskmes on inimsuhted, mees ja naine, nende armastuslugu ning kuidas nad oma isiksustega toime tulevad.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.