Vallo Toomla "Teesklejatest": ma tunnen oma filmi, see ei saa kõigile meeldida ({{commentsTotal}})

Mirtel Pohla
Mirtel Pohla Autor/allikas: Pressimaterjalid

Homme esilinastub Eestis Vallo Toomla film "Teesklejad", mis jõudis publiku ette esmalt Hispaania filmifestivalil San Sebastián.

"Igale filmitegijale on see tähtis, kui su film linastub nii suurel festivalil. Festivalil läks hästi, film võeti, mulle küll tundus, hästi vastu ja ma sain väga palju positiivset vastukaja," ütles Toomla Raadio 2 hommikuprogrammis.

Samas tõdes Toomla, et festivalil oli kindlasti ka neid, kes filmi nii hästi ei suhtunud. "Ma tunnen oma filmi, ta ei saa kõigile inimestele meeldida," arvas Toomla.

Juba praegu on uut filmi kirjeldatud ängistuse tundega. Toomla tõdes, et esilinastusel inimesed naersid, mis tõestab, et ängistuse kõrval on filmis ka muid nüansse. "Oli paar kohta, mis olid
päris üllatavad, kus inimesed naersid," ütles Toomla.

Ta lisas, et ise ei näe "Teesklejaid" ängistava filmina. "Minu jaoks seostub sõna ängistav muude asjadega. Loomulikult on selles filmis mingi tõsiduseaste, seal on mingid teemad, mis ei ole ilmtingimata ülilihtsad, aga samas on selles filmil omal kohal huumor ja naljad," lubas režissöör.

"Teesklejad" on Toomla hinnangul meelelahutuslik film, mis poeb vaikselt vaataja naha alla ja haarab lõpuks teatava tõsidusastmega.

Filmi peaosas on Mirtel Pohla ja Priit Võigemast, loo keskmes on inimsuhted, mees ja naine, nende armastuslugu ning kuidas nad oma isiksustega toime tulevad.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.