Rakveres avati teatrikino ({{commentsTotal}})

Rakveres avati teatrikino, kus ühes majas on nii 144 kohaga kinosaal kui ka teatri proovisaal.

Rakvere teatrikino valmis Rakvere linna ja kultuuriministeeriumi ühistööna ning protsess algas siis, kui praegune kultuuriminister Indrek Saar oli veel teatrijuht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saar tõdes, et ei võinud arvata seda, et temast saab enne kultuuriminister kui maja valmib. "Loomulikult ei võinud. Kui see oleks kangastunud nii pika perspektiiviga, mine tea kas siis oleks olnud motivatsiooni seda kõike ette võtta," tõdes minister.

Masu, ehitajate vahetus ja muud takistused tingisid selle, et uus kinosaal avati külalistele selle aasta augustikuu alguses. Kahe kuuga on filme vaadanud enam kui 14 000 inimest.

"Täismõõtmetega proovisaali on oodatud pikki aastaid, et mitte öelda aastakümneid, parandades meie maja liikuvust, meie töötajate tööaega tarbetult tehtud ümberliikumisi jne. See annab meile oluliselt juurde mobiilsustja teine pool, see tavainimese jaoks seksikam pool, see kinopool, ka seda on Rakvere kodanik oodanud ikka väga kaua ja see hoone on kõige parem näide sellest, kuidas riik ja omavalitsus on suutnud omavahel koostööd teha, et mõlema huvid, et mitte ehitada kaks eraldiseisvat hoonet, mis läheb olulislet kallimaks maksma, et panna need mõlemad asjad ühte hoonesse, hoida niimoodi kokku ja ühildada," rääkis Rakvere teatri direktor Velvo Väli.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".