Eesti Laulu Akadeemia pakkus lootustandvaid momente ({{commentsTotal}})

Läinud nädalal tehti Eesti popmuusikaajalugu, kui Mart Normet avas Viinistus kaheks päevaks Eesti Laulu Akadeemia.

"Me oleme bändiga mingil hetkel kunagi teinud selliseid laagreid, aga palju kogemust sellega ei ole, suhteliselt ebatavaline," rääkis laulja Eda Ines Etti ETV saates "Ringvaade".

Laululaagris pidi olema loominguline ning lisaks lauludele loodi improviseeritud stuudio kapist ning madratsist.

Kokku oli akadeemias kaheksa tuntud Eesti lauljat, lisaks Ettile osalesid laagris muusikud nagu Grete Paia, Liis Lemsalu, Ewert Sundja ja Ott Lepland. ""Kuulaga" oli suhteliselt lihtne, see tuli kohe. Täna oli meil samamoodi, selle looga, millega me siin tegeleme, selle idee oli mul olemas," avas Lepland veidi tagamaid, kuidas akadeemias lugu vormistati.

Mart Nomet võrdles Eesti Laulu Akadeemiat kosjakontori või pimekohtinguga, sest kokku saavad muusikud, kes pole varem koostööd teinud.

Märtsis toimunud Eesti Laulu Akadeemias sündisid Karl Erik Taukari hitt "Tähti täis on öö" ja Liis Lemsalu "Sinu ees". "Väga ootan Eesti Laulule, et kaheksast lauljast tuleks teatav enamus. Oli väga lootustandvaid momente," tõdes Normet, kes naeris, et tänaseks pole veel ühtegi laulu esitatud. Eesti Laulu võistluslugusid oodatakse esimese novembrini.

Uus Eesti Laulu Akadeemia toimub juba tuleva aasta kevadel.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.