Eesti Laulu Akadeemia pakkus lootustandvaid momente ({{commentsTotal}})

Läinud nädalal tehti Eesti popmuusikaajalugu, kui Mart Normet avas Viinistus kaheks päevaks Eesti Laulu Akadeemia.

"Me oleme bändiga mingil hetkel kunagi teinud selliseid laagreid, aga palju kogemust sellega ei ole, suhteliselt ebatavaline," rääkis laulja Eda Ines Etti ETV saates "Ringvaade".

Laululaagris pidi olema loominguline ning lisaks lauludele loodi improviseeritud stuudio kapist ning madratsist.

Kokku oli akadeemias kaheksa tuntud Eesti lauljat, lisaks Ettile osalesid laagris muusikud nagu Grete Paia, Liis Lemsalu, Ewert Sundja ja Ott Lepland. ""Kuulaga" oli suhteliselt lihtne, see tuli kohe. Täna oli meil samamoodi, selle looga, millega me siin tegeleme, selle idee oli mul olemas," avas Lepland veidi tagamaid, kuidas akadeemias lugu vormistati.

Mart Nomet võrdles Eesti Laulu Akadeemiat kosjakontori või pimekohtinguga, sest kokku saavad muusikud, kes pole varem koostööd teinud.

Märtsis toimunud Eesti Laulu Akadeemias sündisid Karl Erik Taukari hitt "Tähti täis on öö" ja Liis Lemsalu "Sinu ees". "Väga ootan Eesti Laulule, et kaheksast lauljast tuleks teatav enamus. Oli väga lootustandvaid momente," tõdes Normet, kes naeris, et tänaseks pole veel ühtegi laulu esitatud. Eesti Laulu võistluslugusid oodatakse esimese novembrini.

Uus Eesti Laulu Akadeemia toimub juba tuleva aasta kevadel.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.