ETV uue telekonkursi võistleja: koolikokad peavad olema leidlikud ({{commentsTotal}})

"Eesti parima koolikoka" võistleja Evelyn Baumann rääkis, milline on koolikoka igapäevaelu ning paljastas laste lemmiksöögid.

"Eks see on suur vastutus, lapsed on väga nõudlikud, sa saad kohe üle leti tagasisidet ja ikka proovid endast anda parima," rääkis Arte gümnaasiumi koolikokk Evelyn Baumann ETV saates "Ringvaade".

Baumann tõdes, et lastel on väga erinev maitsemeel, üks sööb liha ja teine mitte. Seega ei saa kunagi kindel olla, mis on see söök, mis tuhandele koolilapsele peale läheb. Hittroad on näiteks frikadellisupp, makaronid hakklihaga ja hakklihakaste. "Sa lähed hommikul tööle ja sul on nii palju erinevaid emotsioone päeva jooksul ja nii palju olukordi lahendada, sul ei ole kunagi igav," rääkis Baumann, miks ta juba kaheksa aastat koolikokana on töötanud.

Toidu valmistamiseks on koolikokkadel ühe lapse kohta 78 eurosenti. Sama raha eest hakatakse kokkama ka saates. "Me üldiselt peame ikak väga raha lugema ja jälgima, et me jääksime tooraine kasutamisega normi piiridesse. Koolikokad peavad olema leidlikud ja tegema head sööki, et lapsed tuleksid ikka sööma," lausus Baumann.

Juba 7. oktoobril jõuab ETV ekraanile põnev ja võistluslik saatesari "Eesti parim koolikokk" kus 12 kooli kokka üle kogu Eesti panevad oma oskused proovile ja annavad endast parima, et valmistada maitsvaim koolitoit. Nende meistriteostele annab hinnangu žürii, kuhu kuulub kaks tunnustatud kokka ning üks üllatuskülaline. Saatesarja lõpuks selgub, kes on 2016. aastal Eestimaa parim koolikokk. Saadet juhivad Kaidor Kahar ja Eero Reinu.

Saate retseptid on üleval kodulehel koolikokk.ee.

Toimetaja: Rutt ErnitsTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.