ETV uue telekonkursi võistleja: koolikokad peavad olema leidlikud ({{commentsTotal}})

"Eesti parima koolikoka" võistleja Evelyn Baumann rääkis, milline on koolikoka igapäevaelu ning paljastas laste lemmiksöögid.

"Eks see on suur vastutus, lapsed on väga nõudlikud, sa saad kohe üle leti tagasisidet ja ikka proovid endast anda parima," rääkis Arte gümnaasiumi koolikokk Evelyn Baumann ETV saates "Ringvaade".

Baumann tõdes, et lastel on väga erinev maitsemeel, üks sööb liha ja teine mitte. Seega ei saa kunagi kindel olla, mis on see söök, mis tuhandele koolilapsele peale läheb. Hittroad on näiteks frikadellisupp, makaronid hakklihaga ja hakklihakaste. "Sa lähed hommikul tööle ja sul on nii palju erinevaid emotsioone päeva jooksul ja nii palju olukordi lahendada, sul ei ole kunagi igav," rääkis Baumann, miks ta juba kaheksa aastat koolikokana on töötanud.

Toidu valmistamiseks on koolikokkadel ühe lapse kohta 78 eurosenti. Sama raha eest hakatakse kokkama ka saates. "Me üldiselt peame ikak väga raha lugema ja jälgima, et me jääksime tooraine kasutamisega normi piiridesse. Koolikokad peavad olema leidlikud ja tegema head sööki, et lapsed tuleksid ikka sööma," lausus Baumann.

Juba 7. oktoobril jõuab ETV ekraanile põnev ja võistluslik saatesari "Eesti parim koolikokk" kus 12 kooli kokka üle kogu Eesti panevad oma oskused proovile ja annavad endast parima, et valmistada maitsvaim koolitoit. Nende meistriteostele annab hinnangu žürii, kuhu kuulub kaks tunnustatud kokka ning üks üllatuskülaline. Saatesarja lõpuks selgub, kes on 2016. aastal Eestimaa parim koolikokk. Saadet juhivad Kaidor Kahar ja Eero Reinu.

Saate retseptid on üleval kodulehel koolikokk.ee.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.