ETV+ pilab uues saates eestlasi ({{commentsTotal}})

"Veesti" Autor/allikas: Kaader saatest

ETV+i eetrisse jõudis esmaspäeval maailma juhtiv uudistesaade, üks ja ainus "Veesti", mis seab eestlased hoopis teistsugusesse valgusesse. Produtsent Anti Reinthal tõi välja, et värske huumorisaade konkureerib sotsiaalmeedias naljasaadete tippu kuuluva "Tujurikkujaga".

Saade näitab maailma, mida tõeline eestlane sooviks näha. Enam ei ole eestlane mitte igas maailma sadamas, vaid kõik maailma sadamad kuuluvad Eestile. Need on uudised maailma kõige suuremast ja võimsamast riigist, mille ainus vähegi tõsiseltvõetav konkurent on lõunanaaber Läti, vahendas Raadio 2 hommikuprogramm.

"Meie eesmärk ei ole kedagi solvata, vaid panna inimesi mõtlema selle üle, mis on rahvus, rahvuslus ja riigi omapärad, mille üle inimesed võiksid natukene naerda. Kõike ei pea nii tõsiselt võtma," rääkis saate produtsent Anti Reinthal.

Reinthal kinnitas, et negatiivseid reaktsioone ta selle saate puhul ei karda. "Huumoriga on väga lihtne, sa saad võtta seisukoha, kas mulle meeldib või ei meeldi," rääkis Reinthal.

Saates heidetakse nalja selle üle, et eestlased peavad end maailma nabaks, muidugi tulevad mängu ka kilud ja tegelane Libiidia Koidula.

Praegu on eetrisse jõudnud saate pilootosa, mis on vaadatav järelevaatamises. "Me lõime uue maailma kogu oma reeglitega. Praegusel hetkel, kui "Tujurikkujal" läks ühe osa kirjutamise peale aasta, siis meil läheb rutem, kuna elu annab ise meile need asjad kätte," rääkis Reinthal, kes ei oska veel öelda, millal saate teine osa ekraanile tuleb.

Reinthal tõi näite, et kui "Tujurikkujal" on järelvaatamises 415 like'i aastaga, siis "Veestil" on juba nädalaga 458 like'i. "Ma arvan, et see näitab, et see ei jäta kedagi ükskõikseks," rääkis Reinthal.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.