Setomaa kultuurinädalal pööratakse tähelepanu keelele ja kultuurile ({{commentsTotal}})

{{1475494522000 | amCalendar}}

Setomaal algab kuni nädala lõpuni kestev seto kultuurinädal.

Seitsmendat korda toimuva kultuurinädala jooksul toimub ettevõtmise ellukutsuja Jane Vabrana sõnul mitmesuguseid sündmusi, vahendasid ERR-i teleuudised.

Nädala fookuses on seto kultuurile ja keelele suurema tähelepanu pööramine just noorte seas. 

"Iga kultuur ja just elus olev kultuur on arenev kultuur ja me ei saa tahta, et täna need setod, ka seto noored, oleksid nii nagu olid meie vanemad ja vanavanemad mitukümmend aastat tagasi. Me oleme täna nii nagu me täna oleme - kõneleme natuke teistmoodi, kanname teistmoodi riideid, aga me siiski teame, kust me tuleme ja kuhu me tahame minna. See teadmine, kes me tegelikult oleme, annabki jõudu siin ilmas elada," rääkis Setomaa ülemsootska Aarne Leima "Aktuaalsele kaamerale".

Seto kultuurinädala sündmused tipnevad pühapäeval Setomaa sünnipäeva tähistamise ning Setomaa aasta tegijate väljakuulutamisega.

Kultuurinädala raames kutsutakse üles ka setosid väljaspool Setomaad sel nädalal ühiselt midagi ette võtma.

Toimetaja: Rutt Ernits, Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".