Setomaa kultuurinädalal pööratakse tähelepanu keelele ja kultuurile ({{commentsTotal}})

{{1475494522000 | amCalendar}}

Setomaal algab kuni nädala lõpuni kestev seto kultuurinädal.

Seitsmendat korda toimuva kultuurinädala jooksul toimub ettevõtmise ellukutsuja Jane Vabrana sõnul mitmesuguseid sündmusi, vahendasid ERR-i teleuudised.

Nädala fookuses on seto kultuurile ja keelele suurema tähelepanu pööramine just noorte seas. 

"Iga kultuur ja just elus olev kultuur on arenev kultuur ja me ei saa tahta, et täna need setod, ka seto noored, oleksid nii nagu olid meie vanemad ja vanavanemad mitukümmend aastat tagasi. Me oleme täna nii nagu me täna oleme - kõneleme natuke teistmoodi, kanname teistmoodi riideid, aga me siiski teame, kust me tuleme ja kuhu me tahame minna. See teadmine, kes me tegelikult oleme, annabki jõudu siin ilmas elada," rääkis Setomaa ülemsootska Aarne Leima "Aktuaalsele kaamerale".

Seto kultuurinädala sündmused tipnevad pühapäeval Setomaa sünnipäeva tähistamise ning Setomaa aasta tegijate väljakuulutamisega.

Kultuurinädala raames kutsutakse üles ka setosid väljaspool Setomaad sel nädalal ühiselt midagi ette võtma.

Toimetaja: Rutt Ernits, Merili Nael"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.