"Maahommiku" saatejuhtide suurimad väljakutsed: lambapügamine ja päev maapoe leti taga ({{commentsTotal}})

Saatejuhid Laura Kõrvits ja Mari Tamm rääkisid oma põnevaimatest väljakutsetest esimesel hooajal "Maahommiku" saatejuhtidena.

Laura Kõrvits tunnistas, et tema jaoks oli üks põnevaimaid hetki, kui ta lammast pügas. Proffidelegi üllatuseks tegi ta seda 22 minuti ja 47 sekundiga. "Mehed arvasid, et mul läheb üle poole tunni. Üllatasin neid ka oma kiirete kätega. Muidugi ma tunnistan, et pügaja Mehis aitas mind ka natukene, aga mitte liiga palju," kirjeldas Kõrvits "Vikerhommikus".

Ta selgitas, et Eestis on väga vähe lambapügajaid, kõigest kaks meest, kes ootavad väga konkurentide ilmumist. Kõrvits ise tõdes, et kogemus oli põnev ning kõik riided pidi ta pärast lambapügamist muidugi pessu panema. "Mul oli kokku lepitud, et ma tahan seda proovida, aga kui ma kohale läksin teksapükstes ja valge t-särgiga, siis nad said muidugi kõva häälega naerda," meenutas Kõrvits.

Saatejuht lisas, et seni raskeim väljakutse "Maahommikus" on olnud hoopis õunakorjamine. "Kui ma käisin Räpina kandis õunu korjamas, oli see füüsiliselt keerulisem, seda ma tegin kaheksa tundi jutti ja õhtuks oli selg kange," meenutas ta.

Mari Tamm vaatas lambapügamislugu kadeda meelega, kuid käis ise "Maahommiku" saates üheks päevaks maapoe müüjaks. "Selline naljakas seik oli, et kui me olime kohal ja läksime õue filmima, siis pärast materjali vaadates oli kuulda heli, kuidas müüja ütles, et ta arvas, et Maalehest tullakse, aga tuldi hoopis kaameratega," naeris Tamm.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.