Tekstiilikunstnik Eve Sisa: õnnetus tõi uue tegevuse ({{commentsTotal}})

Haljala kohalik tekstiilikunstnik Eve Sisa tutvustab oma värvikat loomingut, tegusal proual ei ole ideedepuudust veel tekkinud.

Tekstiilikunstnik Eve Sisa on elujooksul loonud peamiselt moekunsti, kuid nüüd juba eaka prouana, on ta jõudnud hoopis vaipade juurde. "See värvikas looja on elu jooksul disaininud rohkelt riideid nii endale kui teistele," tutvustas saatejuht Reet Linna. "Pulmakleitidest rahvuslike riieteni. Proua Eve ei armasta paigalseismist ja nüüd on ta jõudnud hoopis uute väljakutsete juurde."

"2013 jäi tööd vähemaks ja on nagu küllalt ka tehtud," meenutas Eve Sisa. "Siis juhtus nii, et ma kukkusin jalgrattaga ja ma ei saanud mõnda aega muud teha, kui istuda siin õues ja vaadata neid lilli. Ja siis ma alles avastasin nende tõelise ilu." Nii hakkas Eve Sisa kandma lillede võlu iluvaipadesse.

Evel on tuttav turismitalu pidaja Marge, kes koob vaipuja teeb põhjad, millele Eve loob peale oma lillelise kunsti.

Vaadake vaipu juuresolevast videost. 

Toimetaja: Valner Valme"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.