Ummamuudu: "Kõnõtraadi" ajal tulevad kõik siiamaani lava ette ({{commentsTotal}})

Saates "Hommik Anuga" oli külas ansambel Ummamuudu, kes meenutas vanu aegu ja rääkis oma tänastest tegemistest. Üks, mis on jäänud, on muidugi "Ütle mulle oma telefoninummõr" laul ja selle menu.

27 aastat tagasi teismelistena tegevust alustanud bänd ei osanud Jan Rahmani lugu 1994. aastal kavva võttes ennustada, et järgmised 22 aastat neid selle pala järgi teataksegi. Ja kuigi bändi tollane liige Timo Vendt ütles juba 1995. aastal ETVs Maire Aunastele, et see "Kõnõtraadi" lugu on küll end ammendanud, on see bändi vingeimaks hitiks jäänud tänini.

"Seda lugu kõik teavad ja kui muidu inimesed istuvad, siis see lugu toob kõik lava ette," märkis Ummamuudu liige Antti Perli. "Ja kuna me ka iga päev ei mängi, pigem kaks korda aastas, siis see lugu pole ka ära tüüdanud."

"Kui me 1994. aastal selle salvestasime, siis me ei arvanud, et sellest selline hitt tuleb," ütles Meelis Leis. "Helimees ütles hoopis, et tehke midagi lahedamat."

""Seitsmesse vaprasse" minnes tahtsime teha mõnda rockilugu, aga Jaan Elgula ütles, et poisid, pange see lugu, ja nii läks," meenutas Toomas Leis.

Vaadake intervjuud ja kuulake muusikat juuresolevast videost.

Toimetaja: Valner ValmeInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.