Reet Aus ja Sangar tõid turule keskkonnasäästlikud särgid ({{commentsTotal}})

{{1475146895000 | amCalendar}}

Täna oli "Terevisioonil" külas disainer Reet Aus, kes rääkis uuest kodumaisest moemärgist Aus/Sangar, mille tootmiseks on juurutatud keskkonnasäästliku masstootmise põhimõtteid.

"Aasta aega tagasi me sertifitseerisime enda õmblusliini Bangtladeshis. Täna on meil äärmiselt pidulik päev, sest me oleme jõudnud teise ettevõtte sertifitseerimiseni ja see on Eesti ettevõte, see on Eesti tootmisliin Sangaris," selgitas Reet Aus.

Aus on välja töötanud Upmade tootmissüsteemi eesmärgiga vähendada moetööstuse keskkonnamõjusid. Upmade sertifikaat tõendab, et kollektsioon on valminud rohelise tootmise tulemusena. Sertifikaat jälgib ka inimõigusi, mis peavad olema täidetud ning toksilisust.

Aus usub, et tegemist on erakordselt edumeelse ettevõttega, kes saab väga hästi aru, et see on väga suur turueelis ennekõike siin Euroopa ja Skandinaavia turul. "Me oleme päris aktiivselt tegutsemas Skandinaavias ja seal on see väga tähtis, et ettevõte oleks sotsiaalselt vastutustundlik," lausus Sangari juhatuse esimees Vahr Kraft "Aktuaalses kaameras".

Meestesärkide tootmisel on kokku hoitud 90% energiat ja 91% vett ning naistesärkide tootmisel 87% energiat ja 91% vett.

"Ma arvan, et esmapilgul inimene ei tulekski selle peale, et tegemist võib olla ülejäägiga, aga sellised väiksemad jupid me kasutame ära siin tasku peal ja varruka otsad ja krae sees. Sellist kohta meeste särgil ja naiste pluusil, kus sellist väiksemat kildu kangast kasutada, on päris palju. Seetõttu see särk on ka üsna detailirohke," kirjeldas Aus.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".