ERR.ee video | Eero Reinu: koolides saab paremini süüa kui keskmises Tallinna toitlustusasutuses ({{commentsTotal}})

Sel nädalal stardib põnev konkurss "Eesti parim koolikokk", kus asuvad võistlustulle 12 kooli kokad.

"Ühelt poolt me selgitame välja, kes on parim koolikokk, teiselt poolt pöörame tähelepanu toidule, mida pakutakse koolides, millised on laste toiduharjumused, milline on toidukasvatus. Söögivalmistamine ei ole pelgalt, et tulen teen ja on, vaid see on üsna suur protsess," selgitas saatejuht Eero Reinu Menule.

Kaassaatejuht Kaidor Kahar lisas, et Eesti koolide toidukultuur on teda tõsiselt üllatanud. "See, mida lastele pakutakse, on väga maitsev ja väga läbimõeldud," kiitis Kahar.

Reinu sõnul on rõõmustav näha, et ka kokad, kes lastele süüa valmistavad, ei käi tööl, vaid teevad seda suure pühendumusega. "See ei ole töötegemine, see on elustiil. Nad mõtlevad kaasa, nad on iga päev selle asja juures, sest nad ei saa lubada endale eksimusi, kuna aus tagasiside järgneb kohe, kui toit on söödud," kirjeldas Reinu, kes täpsustas, et ainuüksi Arte gümnaasiumis on 842 last.

Saatejuhid ise meenutavad oma koolitoitu positiivsete sõnadega. "Minu lemmikud olid kohupiimaga kissellid, mulle väga maitsesid lihakastmed. Kaks veidrust oli ka, ma ei söö muna, aga munapekikastet ma sõin, ma eraldasin munatükid, ja teine asi, mida ma selekteerisin, oli maksakaste," meenutas Kahar. Ta lisas, et ka tänapäeval on menüüs seljanka, kapsasupp ja hakklihakaste. Üllataval kombel ei meeldi tänapäeva lastele aga enam endised hitid nagu leivasupp. "Lapsed on kerged loobuma proovimata," tõdes Reinu.

Saatejuhid kiitsid aga toidu tervislikkust ja mitmekesisust. "See toidupilt tänapäeva Eestis on Euroopa keskmisest gramm ülevalpool," arvas Kahar. Reinu lisas, et koolides saab paremini süüa kui keskmistes Tallinna toitlustusasutustes.

Juba 7. oktoobril jõuab ETV ekraanile põnev ja võistluslik saatesari "Eesti parim koolikokk" kus 12 kooli kokka üle kogu Eesti panevad oma oskused proovile ja annavad endast parima, et valmistada maitsvaim koolitoit. Nende meistriteostele annab hinnangu žürii, kuhu kuulub kaks tunnustatud kokka ning üks üllatuskülaline. Saatesarja lõpuks selgub, kes on 2016. aastal Eestimaa parim koolikokk. Saadet juhivad Kaidor Kahar ja Eero Reinu.

Toimetaja: Rutt Ernits/Siim LõviInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".