ERR.ee video | Eero Reinu: koolides saab paremini süüa kui keskmises Tallinna toitlustusasutuses ({{commentsTotal}})

Sel nädalal stardib põnev konkurss "Eesti parim koolikokk", kus asuvad võistlustulle 12 kooli kokad.

"Ühelt poolt me selgitame välja, kes on parim koolikokk, teiselt poolt pöörame tähelepanu toidule, mida pakutakse koolides, millised on laste toiduharjumused, milline on toidukasvatus. Söögivalmistamine ei ole pelgalt, et tulen teen ja on, vaid see on üsna suur protsess," selgitas saatejuht Eero Reinu Menule.

Kaassaatejuht Kaidor Kahar lisas, et Eesti koolide toidukultuur on teda tõsiselt üllatanud. "See, mida lastele pakutakse, on väga maitsev ja väga läbimõeldud," kiitis Kahar.

Reinu sõnul on rõõmustav näha, et ka kokad, kes lastele süüa valmistavad, ei käi tööl, vaid teevad seda suure pühendumusega. "See ei ole töötegemine, see on elustiil. Nad mõtlevad kaasa, nad on iga päev selle asja juures, sest nad ei saa lubada endale eksimusi, kuna aus tagasiside järgneb kohe, kui toit on söödud," kirjeldas Reinu, kes täpsustas, et ainuüksi Arte gümnaasiumis on 842 last.

Saatejuhid ise meenutavad oma koolitoitu positiivsete sõnadega. "Minu lemmikud olid kohupiimaga kissellid, mulle väga maitsesid lihakastmed. Kaks veidrust oli ka, ma ei söö muna, aga munapekikastet ma sõin, ma eraldasin munatükid, ja teine asi, mida ma selekteerisin, oli maksakaste," meenutas Kahar. Ta lisas, et ka tänapäeval on menüüs seljanka, kapsasupp ja hakklihakaste. Üllataval kombel ei meeldi tänapäeva lastele aga enam endised hitid nagu leivasupp. "Lapsed on kerged loobuma proovimata," tõdes Reinu.

Saatejuhid kiitsid aga toidu tervislikkust ja mitmekesisust. "See toidupilt tänapäeva Eestis on Euroopa keskmisest gramm ülevalpool," arvas Kahar. Reinu lisas, et koolides saab paremini süüa kui keskmistes Tallinna toitlustusasutustes.

Juba 7. oktoobril jõuab ETV ekraanile põnev ja võistluslik saatesari "Eesti parim koolikokk" kus 12 kooli kokka üle kogu Eesti panevad oma oskused proovile ja annavad endast parima, et valmistada maitsvaim koolitoit. Nende meistriteostele annab hinnangu žürii, kuhu kuulub kaks tunnustatud kokka ning üks üllatuskülaline. Saatesarja lõpuks selgub, kes on 2016. aastal Eestimaa parim koolikokk. Saadet juhivad Kaidor Kahar ja Eero Reinu.

Toimetaja: Rutt Ernits/Siim LõviTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.