Vaata, kuidas esineb ETV tütarlastekoor ({{commentsTotal}})

{{1475049924000 | amCalendar}}

Täna hommikul astus "Terevisiooni" stuudios üles ETV tütarlastekoor, kes annab peagi kontserdi Kalevi ujulas.

Muusikapäev on tuntud mitme haruldase omaduse tõttu. See on päev, mil muusikale tähelepanu juhtimiseks ühinevad sajad muusikud ja kontserdipaigad programmiga hea tahte alusel, seega toimuvad kõik kontserdid külastajatele tasuta ning kontserdid toimuvad muusikapäeval lisaks traditsioonilisele ruumile ka ootamatuis paigus.

Nii võivad 1. oktoobril sattuda kaunist muusikat kuulama näiteks veekeskuse külastajad. Sedapuhku annab muusikapäeval Kalevi ujulas dirigent Aarne Saluveeri juhatamisel lühikontserdi Eesti Televisiooni tütarlastekoor.

Koori repertuaari kuulub eri ajastute vaimulik ja ilmalik muusika, rahvamuusikatöötlused, pop- ja džässmuusika ning vokaalsümfoonilised suurvormid. Tütarlastekoor on teinud koostööd oluliste Eesti heliloojatega, näiteks Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Urmas Sisaski ja Tõnu Kõrvitsaga, aga ka näiteks maailmakuulsa dirigendi Eric Whitacre’iga. Tütarlastekoor on andnud kontserte kõikjal Euroopas, aga ka Aasias ja Ameerikas. Täna laulab kooris 25 neidu ning neid juhatab hinnatud Aarne Saluveer.

Kontsert toimub 1. oktoobril alugsega kell 14.30 Kalevi ujulas.

Muusikapäeval toimub rohkem kui 150 tasuta lühikontserti üle Eesti ning esmakordselt ka kontserdid New Yorgis, Berliinis, Washingtonis ja Londonis.

Toimetaja: Madis Laur/Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.