Vaata, kuidas esineb ETV tütarlastekoor ({{commentsTotal}})

{{1475049924000 | amCalendar}}

Täna hommikul astus "Terevisiooni" stuudios üles ETV tütarlastekoor, kes annab peagi kontserdi Kalevi ujulas.

Muusikapäev on tuntud mitme haruldase omaduse tõttu. See on päev, mil muusikale tähelepanu juhtimiseks ühinevad sajad muusikud ja kontserdipaigad programmiga hea tahte alusel, seega toimuvad kõik kontserdid külastajatele tasuta ning kontserdid toimuvad muusikapäeval lisaks traditsioonilisele ruumile ka ootamatuis paigus.

Nii võivad 1. oktoobril sattuda kaunist muusikat kuulama näiteks veekeskuse külastajad. Sedapuhku annab muusikapäeval Kalevi ujulas dirigent Aarne Saluveeri juhatamisel lühikontserdi Eesti Televisiooni tütarlastekoor.

Koori repertuaari kuulub eri ajastute vaimulik ja ilmalik muusika, rahvamuusikatöötlused, pop- ja džässmuusika ning vokaalsümfoonilised suurvormid. Tütarlastekoor on teinud koostööd oluliste Eesti heliloojatega, näiteks Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Urmas Sisaski ja Tõnu Kõrvitsaga, aga ka näiteks maailmakuulsa dirigendi Eric Whitacre’iga. Tütarlastekoor on andnud kontserte kõikjal Euroopas, aga ka Aasias ja Ameerikas. Täna laulab kooris 25 neidu ning neid juhatab hinnatud Aarne Saluveer.

Kontsert toimub 1. oktoobril alugsega kell 14.30 Kalevi ujulas.

Muusikapäeval toimub rohkem kui 150 tasuta lühikontserti üle Eesti ning esmakordselt ka kontserdid New Yorgis, Berliinis, Washingtonis ja Londonis.

Toimetaja: Madis Laur/Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.