Tiit Pruuli: Arktikas on põhiliseks ohuks jääkarud ({{commentsTotal}})

Ettevõtja ning ajakirjanik Tiit Pruuli käis 2016. aasta jooksul nii Antarktikas kui Arktikas - "Ringvaate" stuudios rääkis ta mõne sõnaga nendest reisidest.

Reisimees Tiit Pruuli tõdes "Ringvaates", et ta on normaalne põhjamaa inimene, kes tahaks ikkagi enamasti soojemapoolsematele maadele reisida. "Sel aastal ma püüdsin süstemaatiliselt läheneda asjale - käisin suvel ära Antarktikas ja just hiljuti tulin tagasi Arktikast," ütles Pruuli ja lisas, et on raske öelda, kumb ägedam on. "Enamike inimeste jaoks ei ole kummalgi pool midagi vaadata - üks igav jää ja vete väli - tegelikult on aga mõlemal pool oma ilu ja võlu," selgitas reisimees.

Kuigi nii Antarktikas kui Artikas on tipphetkedel mitukümmend kraadi külma, siis Tiit Pruuli selgitas, et tema käis seal ajal, kui oli vaid mõni kraad külma. "Seljas olid aga ikkagi soojad sokid ning vastavad riided," tõdes ta ja lisas Artika kohta, et näiliselt armsad jääkarud olid seal reisides väga suureks ohuks. "Iga kord, kui me kummipaatidega väiksele ringkäigule läksime, siis oli meil relvastatud saatja kaasas." Arvestuslikult on Arktikas 20 000 jääkaru, kellest nad nägid umbes kümmet. "Neil on toidu otsimisega keeruline ning seega on nad tihti väga näljased."

Tiit Pruuli aga nentis, et kui ta läheks ühte neist kohtadest tagasi, siis pigem eelistaks ta Antarktikat. "Kui Arktikas on põhiliseks ohuks jääkarud, siis Antarktikas on põhilised õnnetused seotud just jäämägedega."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".