Tiit Pruuli: Arktikas on põhiliseks ohuks jääkarud ({{commentsTotal}})

Ettevõtja ning ajakirjanik Tiit Pruuli käis 2016. aasta jooksul nii Antarktikas kui Arktikas - "Ringvaate" stuudios rääkis ta mõne sõnaga nendest reisidest.

Reisimees Tiit Pruuli tõdes "Ringvaates", et ta on normaalne põhjamaa inimene, kes tahaks ikkagi enamasti soojemapoolsematele maadele reisida. "Sel aastal ma püüdsin süstemaatiliselt läheneda asjale - käisin suvel ära Antarktikas ja just hiljuti tulin tagasi Arktikast," ütles Pruuli ja lisas, et on raske öelda, kumb ägedam on. "Enamike inimeste jaoks ei ole kummalgi pool midagi vaadata - üks igav jää ja vete väli - tegelikult on aga mõlemal pool oma ilu ja võlu," selgitas reisimees.

Kuigi nii Antarktikas kui Artikas on tipphetkedel mitukümmend kraadi külma, siis Tiit Pruuli selgitas, et tema käis seal ajal, kui oli vaid mõni kraad külma. "Seljas olid aga ikkagi soojad sokid ning vastavad riided," tõdes ta ja lisas Artika kohta, et näiliselt armsad jääkarud olid seal reisides väga suureks ohuks. "Iga kord, kui me kummipaatidega väiksele ringkäigule läksime, siis oli meil relvastatud saatja kaasas." Arvestuslikult on Arktikas 20 000 jääkaru, kellest nad nägid umbes kümmet. "Neil on toidu otsimisega keeruline ning seega on nad tihti väga näljased."

Tiit Pruuli aga nentis, et kui ta läheks ühte neist kohtadest tagasi, siis pigem eelistaks ta Antarktikat. "Kui Arktikas on põhiliseks ohuks jääkarud, siis Antarktikas on põhilised õnnetused seotud just jäämägedega."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Ringvaade"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.