"Ringvaade" jälgis presidendivalimiste tralli ({{commentsTotal}})

Jüri Muttika käis laupäeval Estonia teatris oma silmaga vaatamas ajaloolist sündmust, kui esimest korda ei suutnud valimiskogu Eestile presidenti välja selgitada.

Enne valimiste algust ei osanud valijamehed ennustada, kas president valitakse ära esimeses voorus, teises voorus või ei valitagi, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Inimesed väga kaugelt tulevad, nad ei taha, et nii ruttu ära lõppeks. Et saaks lõunat ka süüa ja kokku saada, ma arvan, et läheb teise vooru välja," arvas Viru-Nigula valla valijamees Andres Sõber vahetult enne hääletamist.

Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross uskus aga juba enne valimisi, et isegi mõnikümmend tühja lehte võivad valimised nurjata. "Sellest oleks muidugi tohutult kahju," lausus ta.

Riigikogu liige Urve Palo ütles, et tema jaoks oli lausa mitu kandidaati, kelle poolt oma hääl anda, kuid valis siiski ühe välja. "Ärevus on sees nagu osaleks ise valimistel. Väga naljakas," kirjeldas ta emotsioone.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.