"Ringvaade" jälgis presidendivalimiste tralli ({{commentsTotal}})

Jüri Muttika käis laupäeval Estonia teatris oma silmaga vaatamas ajaloolist sündmust, kui esimest korda ei suutnud valimiskogu Eestile presidenti välja selgitada.

Enne valimiste algust ei osanud valijamehed ennustada, kas president valitakse ära esimeses voorus, teises voorus või ei valitagi, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Inimesed väga kaugelt tulevad, nad ei taha, et nii ruttu ära lõppeks. Et saaks lõunat ka süüa ja kokku saada, ma arvan, et läheb teise vooru välja," arvas Viru-Nigula valla valijamees Andres Sõber vahetult enne hääletamist.

Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross uskus aga juba enne valimisi, et isegi mõnikümmend tühja lehte võivad valimised nurjata. "Sellest oleks muidugi tohutult kahju," lausus ta.

Riigikogu liige Urve Palo ütles, et tema jaoks oli lausa mitu kandidaati, kelle poolt oma hääl anda, kuid valis siiski ühe välja. "Ärevus on sees nagu osaleks ise valimistel. Väga naljakas," kirjeldas ta emotsioone.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".