Aime Leis meenutas "Prillitoosis" oma karjääri algust ({{commentsTotal}})

Augustis tähistas 80. sünnipäeva Estonia kauaaegne balletisolist, repetiitor ja pedagoog Aime Leis. Viimases "Prillitoosi" saates meenutas ta, kuidas tema tantsukarjäär alguse sai.

"Mulle meeldivad teatud romantilise kallakuga, ilusad, hingeminevad osad," ütles teenekas baleriin Aime Leis.

"Prillitoos" vahendas, et Aime Leis jõudis balletimaailma tänu oma emale, kes arvas, et kui tüdruk tantsib, siis saab temast ilus sale neiu. Estonia teatris oli parasjagu moodustatud laste balletistuudio, kus Leis tantsis koos hilisema kollegi ja sõbranna Ülle Ullaga.

1952. aastal tegi Leis Dašana kaasa Tšulaki "Nooruses".

"Mind valiti üheks osatäitjaks, Inge Põdra dublandiks. Ja kui ma olin seal laval, ma olin osaga valmis saanud, mul oli etendus... Kogu see lava lumm ja võlu ning publiku meeletult soe vastuvõtt - see viis minu arusaamiseni, et minust peab saama väga hea tantsija. Siis hakkaski minu fanaatiline enesearendamine balletikoolis," meenutas Aime Leis oma tähelennu algust.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Prillitoos"Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".