Aime Leis meenutas "Prillitoosis" oma karjääri algust ({{commentsTotal}})

Augustis tähistas 80. sünnipäeva Estonia kauaaegne balletisolist, repetiitor ja pedagoog Aime Leis. Viimases "Prillitoosi" saates meenutas ta, kuidas tema tantsukarjäär alguse sai.

"Mulle meeldivad teatud romantilise kallakuga, ilusad, hingeminevad osad," ütles teenekas baleriin Aime Leis.

"Prillitoos" vahendas, et Aime Leis jõudis balletimaailma tänu oma emale, kes arvas, et kui tüdruk tantsib, siis saab temast ilus sale neiu. Estonia teatris oli parasjagu moodustatud laste balletistuudio, kus Leis tantsis koos hilisema kollegi ja sõbranna Ülle Ullaga.

1952. aastal tegi Leis Dašana kaasa Tšulaki "Nooruses".

"Mind valiti üheks osatäitjaks, Inge Põdra dublandiks. Ja kui ma olin seal laval, ma olin osaga valmis saanud, mul oli etendus... Kogu see lava lumm ja võlu ning publiku meeletult soe vastuvõtt - see viis minu arusaamiseni, et minust peab saama väga hea tantsija. Siis hakkaski minu fanaatiline enesearendamine balletikoolis," meenutas Aime Leis oma tähelennu algust.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Prillitoos""Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.