Merekultuuriaasta kolmanda fotokonkursi võitis pilt "Tormilinnud" ({{commentsTotal}})

"Tormilinnud" Autor/allikas: Vambola Kurm

Merekultuuriaasta kolmanda fotokonkursi "Tule mere äärde" esikoht läks Vambola Kurmi jäädvustusele "Tormilinnud". Teiseks tuli Aleksandr Abrosimovi foto "Ilu ja võimu mere" ning kolmanda koha pälvis Päivi Palts tööga "Kajakas".

Kokku saadeti konkursile 170 fotot, mis kõik kutsusid merele või mere äärde aega veetma.

Fotokonkursi žürii esimehe Aivar Pihelgase sõnul hakkas võistlustööde esikolmiku juures silma huvitav nüanss – kõik kolm parimat tööd on pildistatud sama muuli juures Pirita tee ääres. "Loomulikult on tegemist kauni paigaga, mis on väga lihtsasti juurdepääsetav ning tugeva tuulega toimunud loodusjõudude vaatemäng on pakkunud fotograafidele rohkesti inspiratsiooni pildistamiseks," lausus Pihelgas.

Esikoha "Tormilinnud" autor Vambola Kurm on otsustanud pildi esitada mustvalgena. "Tegemist on väga hästi tasakaalus pildiga nii valguse kui ka kompositsiooni osas. Pildil on pehme valgus ning ruumi on antud pilkupüüdvatele rünkpilvedele. Lainemöll jääb tahaplaanile, mistõttu jagub vaataja tähelepanu rohkem Tallinna siluetile, muulil jalutavale paarile ning muidugi kajakatele. Lainetav meri ei ole sellel pildil looduse jõudemonstratsioon ega ähvardus, vaid pigem positiivset meeleolu võimendav detail," kommenteeris Pihelgas võidutööd.

Teise koha, "Ilu ja võimu mere", autor Aleksandr Abrosimov keskendub oma pildil rohkem lainele kui muudele detailidele. "Värvid on erilised ning laine sulandub taeva värvidesse, mis annab huvitava lahenduse," ütles Pihelgas.

Kolmas koht "Kajakas", mille autoriks Päivi Palts, eristub just värvide poolest. Taevasse paiskuv laine moodustab pildile dünaamilise diagonaali ja jagab pildi kaheks - vasakul olev kuldne loojang kannab endas sooje toone ning paremal külmades toonides on muul ja lainetav meri. Tulemuseks on ilus kontrast. "See on tehniliselt hea foto, sest ka kajakad ei ole lihtsalt siluetid, vaid on värvitoonidega hästi kirjeldatud. Inimese siluett annab pildile ettekujutuse laine mastaapsusest, mis teeb sellest väga nauditava töö."

Merekultuuriaasta jooksul neli temaatilist konkurssi, millest järgmine pealkirjaga "Mereriik Eesti" kestab 1. septembrist kuni 30. novembrini.

Aleksandr Abrosimovi foto "Ilu ja võimu mere"

Päivi Palts „Kajakas”

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".