Galerii: Telliskivi loomelinnaku seina kaunistab Kalevipoeg ({{commentsTotal}})

Tallinnas vältava tänavakunstisündmuste sarja Street Art Jam raames loodi augustis Telliskivi loomelinnaku seinale taaskasutatud materjalidest lendorava skulptuur, 11. septembril sai valmis ka teine kunstiteos, mis kujutab Kalevipoega.

Kanadast pärit kunstnik Bonar tundis juba enne teose loomist huvi Eesti ajaloo vastu, ta tutvus lähemalt meie rahvuseepose sisuga ja maalis Telliskivi loomelinnaku seinale A3 Kalevipoja.

Street Art Jami eestvedajate Ita Puusepa ja Salme Liivrandi sõnul on loodud kunst kättesaadav kõigile – teoseid saab nautida mitte galeriis, vaid jalutuskäigul Telliskivis. Sel aastal leiab Street Art Jam aset kuuendat korda ning sündmuse eesmärgiks on Tallinna tänavapildi rikastamine professionaalsete tänavakunsti teostega ja tänavakunsti teadlikkuse tõstmine.

Festivalile on kaasatud nii nimekad välismaa- kui ka kohalikud kunstnikud. Eelnevate aastate jooksul on festival jõudnud Mustamäele, Uude Maailma, Tondile, Järvele, Nõmmele, Tartu maanteele ja Telliskivi loomelinnakusse. Sellel aastal on plaanis kaunistada lisaks ka Sauet ja Juhkentali.

Ita Puusepa sõnul muutub Tallinn selliste kunstiteostega avatumaks, atraktiivsemaks ja värvilisemaks. Ta lisab, et illegaalset sodimist jääb vähemaks: "Mitmeaastane kogemus on end tõestanud, et pinnad, mida varem pidevalt soditi, säilivad tänu hea tasemega kunstiteostele puhtana, uut sodi sinna üldiselt peale ei teki."

Juba sel nädalavahetus hakkab seinamaalingut looma Itaalia kunstnik Awer. Lisaks on Street Art Jam veel seinte otsingul selle aasta festivaliks, potentsiaalsetest festivaliseintest võib teada anda e-posti teel: streetart@balticsession.com.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.