Birgit Sarrap: pärast esimese lapse sündi olin kuidagi õnnetu, mul oli kõik justkui olemas ({{commentsTotal}})

Lauljatar Birgit Sarrap paljastas, et oma poja Simeoni sünni järel oli hetk, kui ta tundis end õnnetuna.

"Oli teatud mõttes stress, ma ei nimetaks seda sünnitusjärgseks depressiooniks, see oli väga väike vorm sellest, aga olin kuidagi õnnetu. Mul oli kõik justkui olemas, laulsin juba ka, mul tuli välja uus plaat, aga ikkagi ei olnud see minu jaoks piisav," meenutas Sarrap, kes tagantjärele analüüsides on mõistnud, et see oli väike emaduse šokk, vahendas ETV saade "Hommik Anuga".

Täna on Birgitil juba kaks last, lisaks Simeonile ja neljakuune Helin, kellega sel suvel mööda Eestit ringi sõideti. "Nagu näha, kahe põnniga väga kerge ei ole, aga kuidagi väga vahvalt möödus see suvi. Ma sain esineda oma bändiga ja ansambel Swingersiga, tegin ka akustilisi kontserte. Tegin teatud valiku ja tihtipeale võtsime lapsed kaasa," selgitas Birgit.

Ta lisas, et töö ja laste kõrvalt tuleb osata aega planeerida. "Kui keegi peaks küsima minu käest, mis on esimene asi, mis on muutunud sinu juures, kui sa emaks oled saanud, siis kui Simeon sündis, ütlesin ma, et enesekindlus, aga nüüd on mul küll tunne, et ma olen väga hea logistik ja oskan väga hästi aega planeerida," naeris lauljatar.

Hetki, kui Birgit tahaks aga lihtsalt käed üles tõsta ja öelda, et ei jõua enam, tuleb lauljatari sõnul siiani ette. "Neid olukordi ikka tuleb, ma arvan, et kord nädalas võib tulla hetk, et appikene, laske mind vabaks, ma tahaks lihtsalt olla. See läheb üsna ruttu üle ja ei ole enam midagi hullu," tõdes ta ja lisas, et peab ennast pigem rahulikuks emaks.

Täpselt kümme aastat muusikuna tegelenud Birgitit on sel sügisel ees ootamas tihe periood, kui lauljatar kolib kaheks kuuks Tartusse, sest algavad Vanemuise Abba muusikali proovid, kus Birgit peaosa mängib. "Abikaasa tuleb minuga kaasa ja oleme kokku leppinud, et sellel ajal tema tegeleb rohkem lastega ja teeb vähem tööd," ütles Birgit. Uueks aastaks on valmimas ka Birgiti uus album, millega ta tähistab oma tööjuubelit.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Kertu JukkumKertu Jukkum
Anu Saagimi asemel hakkab Elu24 juhtima Kertu Jukkum

Möödunud nädalal teatas Anu Saagim, et lahkub Elu24 peatoimetaja kohalt. Nüüd on selgunud, et portaale Elu24 ja Limon asub juhtima Kertu Jukkum.

elu
Eesti siider pälvis rahvusvahelise tunnustuse

"Ringvaates" oli külas Jaanihanso siidrimeister Alvar Roosimaa, kelle siider võitis USAs üle 1200 siidri vahel toimunud testil esikoha.

Tele/raadio
Eesti lood: Viirusekandur (Eesti 2015)Eesti lood: Viirusekandur (Eesti 2015)
Algab dokumentaalsarja "Eesti lood" ideekonkurss

Eesti Rahvusringhääling, Eesti filmi instituut ja Eesti kultuurkapital ootavad uusi filmiprojekte sarja "Eesti lood" tootmiseks, mis jõuavad ekraanile 2019. aastal.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.