Vladislav Koržets: kui ma mõnel päeval kena luuletuse kirjutan, siis ma olen õnnelik ({{commentsTotal}})

Kirjanik ja kalaentusiast Vladislav Koržets avaldas hiljuti debüütloomekogu ning võtab eeskuju mõttest, et kiireim tee jumala juurde on looming.

"See on üsna sõnastamatu kogemine maailmast ja mingi sõnamaagia, mis hakkab tekkima. Sõnadel on oma sisemine jõud ja loogika, keelel üldse, ja mingil hetkel avaneb selles uus ootamatu tahk, mis võlub mind. See tõukab ja kui ma mõnel päeval mõne kena luuletuse kirjutan, siis ma olen õnnelik. Ma olen kogenud miskit värki," rääkis Koržets kirjutamisest ETV saates "Hommik Anuga".

Suure osa oma elust tegutses mees ka humoristina, kuid nüüd on aeg teine. Koržets ei ole kunagi eitanud, et on aastate eest olnud lähedane alkoholiga ning tõdes enda kogemuse pinnalt, et looming sünnib kainena teisiti. "Kui ma karskeks hakkasin, oli mul hirm, kas ma olen enam võimeline kirjutama ja kas ma tahan enam kirjutada. Kirjutamine oli tagantjärele mõeldes teatud määral liigse alkoholipruukimise tasandamiseks, tasakaalustamiseks, enese õigustamiseks tõukejõud, et võtan natuke palju viina küll, aga vaadake kui hästi ja palju ma selle eest kirjutan," ütles Koržets.

Koržets lausus, et nüüd, karskena nii enam pole. "See, mis ma praegu teen on miskitpidi ausam, puhtam ja kargem minu enese meelest," rääkis Koržets.

Koržetsi elu ei täida aga ainult luule ja kirjandus, vaid mees paljastas, et tema huvi kalakulinaaria vastu sai alguse suuresti tänu Anu Välbale.

"Kust sai alguse minu süvenenud huvi kalakulinaaria poole? Anu, siin on sinu süü suurel määral. 12 aastat tagasi helistasid sa mulle ja ütlesid, et Vladislav, kas te tuleksite "Terevisiooni" neljapäeviti kalaroogasid valmistama. Mina ütlesin ausalt, et mul puudub vastav haridus, ma ei ole päevagi professionaalse kokana töötanud ja sina vastasid sama ausalt, et nad ei saa ju sealpool ekraani maitsta," naeris mees.

Koržets lisas, et tuli oma edevuses stuudiosse ja sealt edasi neelas kalakulinaaria teda endasse. Sellega nakatas Koržets ka oma poja Kaarli, kellega koos nüüd kalarestorani peetakse. "Poleks mina hakanud sinu saadetes käima, poleks mind hakatud kutsuma paljudele üritustele, sündis formaat "Õpiköök", siis liitus sellega Kaarel, siis Kaarel läks ja täiendas ennast, tema õppis juba kokaks, ja nüüd on meil oma kalakohvik," rääkis Koržets.

Tütar Britta lisas, et kalahuvi on peres nagu nakkushaigus. "Mina väiksena kala ei armastanud, aga olen kasvanud kalasööjaks," tõdes ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsMuusikatööstur Indrek Sarrap: noored artistid ei viitsi väga midagi teha

Muusikatööstur Indrek Sarrap tõdes muusikaettevõtluse gala valguses, et noored Eesti artistid on muutunud aastatega pealiskaudsemaks.

Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
"Eesti mäng" tähistab EV100 pidustuste algust ja ootab huvilisi publikuks

"Eesti mäng" tähistab EV100 juubelipidustuste algust ning ootab huvilisi publikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.