ERR.ee video | "Terevisiooni" uus ilmateadustaja pärast esimest eetrit: käed siiamaani natukene värisevad ({{commentsTotal}})

Juba kuu aega on saatejuhi Monika Tamla käe all nippe õppinud Sirle Kangur, kes sügishooajast "Terevisiooni" eetris televaatajatele ilma teadustab. Täna oli Sirle esimene otse-eeter.

"Päris hirmus oli, käed siiamaani natukene värisevad, aga vist isegi tuli välja," rääkis Sirle vahetult pärast "Terevisiooni" Menule.

Ta tõdes, et esimene eeter möödus küll mõne väikese apsakaga, kuid midagi hullu ette ei tulnud. "Ma ühes kohas lugesin ette mitu linna, ütlesin, et on 15 kraadi, tegelikult pidi olema 14 kraadi, aga midagi suurt ei juhtunud õnneks," oli Sirle rahul.

Esimene hommik enne saadet läks Sirlel lihtsalt, kuigi enda sõnul on ta paras unimüts, kellele meeldib pikalt magada. Sirle tunnistas, et magada ta täna öösel see-eest väga ei saanud ja mõtles sellele, millega ta televaatajaid hommikul kõnetab. "Öösel ketrasin peas, et mida ma põnevat öelda võiks homse ilma kohta. Ei läinud nii nagu plaanisin, ma lootsin, et päike tuleb välja sellel ajal, kui ma ilma loen, aga ei tulnud," naeris ta. Just päikeseline ja soe ilm on see, mida Sirle meeldivaimaks peab.

"Terevisiooni" sattus Sirle riigi ilmateenistuses praktikal olles, kui sünoptik Taimi Paljak rääkis talle ilmateadustajakonkursist. "Ma mõtlesin, et mis mul ikka kaotada on, ma lihtsalt proovin. Kui ei saa, siis ei saa, aga kui saan, on see huvitav kogemus ja annab enesekindlust juurde. Muidu minu jaoks selline avalik esinemine oli üsna hirmutav, ma üritan seda nüüd välja ravida," tõdes Sirle.

TTÜ-s maateadusi õppiv Sirle tunnistas, et juba gümnaasiumis oli tema lemmikaine geograafia ning ülikoolis õppides tundis ta, et klimatoloogiaained on tema jaoks kõige põnevamad. "Nende eksamiteks õppimisel ei tekkinud vastikustunnet. Nende ainetega oli alati nii, et silma säras ja seal oli hästi palju põnevaid fakte," rääkis Sirle.

Seda, et ta ilmast ka televaatajatele rääkida saab, Sirle ette kujutada ei osanud. "Ma olen üldse hästi tagasihoidlik inimene, ma ei oleks selle peale mitte kunagi mõelnud," tõdes ta.

Uues ametis olles kardab Sirle kõige rohkem, et ühel hetkel läheb kõik meelest ja ei oska enam midagi kaamerasse öelda. "Et läheb midagi nii totaalselt sassi, et ma vaatan hirmunud silmadega kaamerasse ja ei oska midagi öelda. See on see, mida ma kõige rohkem kardan," tunnistas ta.

Sirle esimene eeter:Inimesed
"Ringvaade" tutvustas vilunud autosisude õmblejat

"Ringvaade" rääkis loo Liisi Kuusest, nõutud autosisude valmistajast.

elu
Tudengipäevad said Tartus hoo sisse

Täna algas Tartu tudengipäevade kevadfestival, mis toob tudengite ning linnarahvani enam kui 150 kultuuri-, spordi- ja meelelahutussündmust.

Tele/raadio
meediatundmeediatund
"Meediatund" räägib ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest

Vikerraadio saates "Meediatund" räägitakse ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest sisuturunduse ja infokülluse ajal.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.