ERR.ee galerii ja video: "Armastuse valemi" võtteplatsil Tõnis Niinemetsa ja Margus Taboriga ({{commentsTotal}})

Sel aastal jõuab Teadlaste Öö festival ETV eetrisse telefilm, mille peaosas säravad Tõnis Niinemets ning tema isa kehastav Margus Tabor. Ühiselt tuuakse ekraanile labor, kus uuritakse teadust ja armastust.

Saatemeeskond valis Niinemetsa isa kehastama just Tabori, sest nende hinnangul on kahe mehe sarnasus silmaga märgatav. Mõlemad näitlejad kiitsid ka omavahelist keemiat võtteplatsil. "Meil on huvitav teadlaste perekond, seega ei oska öelda, kuidas nende tegelaste omavahelist suhet nii mängida, et see oleks ka usutav. Margus on õnneks nii avatud ja soe inimene, et temaga isa ja poega mängida on väga lihtne," ütles Niinemets Menule.

Filmiks valmis Mustamäe kortermajade vahele ajutine labor, milles sünnib armastuse valem. "Me oleme siin võtteplatsil näinud inimesi, kelle puhul võib öelda, et nad on leidnud oma armastuse valemi, see annab lootust, et seda on võimalik leida ja võib-olla isegi numbritesse panna," ütles Niinemets.

Meeleolukas film valmib tänavuseks Teadlaste Öö festivaliks ning näitlejad kirjeldasid sel puhul ka oma suhet teadusega. "See on peaaegu olematu. Ma ei ole suutnud midagi elus leiutada, aga olen varmas kõike seda kasutama, mida nad on pakkunud," tõdes Tabor, kes kiidab asjalikke noori, kes teadusest huvituvad.

Teadlaste Öö toimub tänavu 26.-30. septembrini ning mõlemad näitlejad soovitavad festivalist osa võtta. "Minu arust on üleekspluateeritud lauljad ja näitlejad. Kui mind kutsuti "Tähelaeva", siis ma küsisin, et keda see huvitab. Mind huvitab palju rohkem see, kui mõni arst sinna kutsutakse. Mina isiklikult olen tüdinenud kolleegide vaatamisest saadetes. Kõik kerib ja on üks ja seesama, aga elukutseid on tohutult põnevaid," ütles Tabor.

Niinemets lisas, et teadlast temast ilmselt ei saaks, sest oli juba kooliajal reaalainetes nõrgavõitu. "Tekstiomandamine on piisavalt keeruline, kui rääkida terminitest, aga mulle see Teadlaste Öö pakub väga suurt huvi, sest see on kõike muud, millega ma igapäevaselt ise kokku puutun. Minule kui lihtinimesele tehakse väga palju selgeks, kuidas mingi asi juhtub, kus midagi saab," kiitis Niinemets.

"Armastuse valem" on ETV eetris 30. septembril.Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".