ERR.ee galerii ja video: "Armastuse valemi" võtteplatsil Tõnis Niinemetsa ja Margus Taboriga ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
9 pilti
Foto: "Armastuse valemi" võtteplatsil Autor: Siim Lõvi /ERR

Sel aastal jõuab Teadlaste Öö festival ETV eetrisse telefilm, mille peaosas säravad Tõnis Niinemets ning tema isa kehastav Margus Tabor. Ühiselt tuuakse ekraanile labor, kus uuritakse teadust ja armastust.

Saatemeeskond valis Niinemetsa isa kehastama just Tabori, sest nende hinnangul on kahe mehe sarnasus silmaga märgatav. Mõlemad näitlejad kiitsid ka omavahelist keemiat võtteplatsil. "Meil on huvitav teadlaste perekond, seega ei oska öelda, kuidas nende tegelaste omavahelist suhet nii mängida, et see oleks ka usutav. Margus on õnneks nii avatud ja soe inimene, et temaga isa ja poega mängida on väga lihtne," ütles Niinemets Menule.

Filmiks valmis Mustamäe kortermajade vahele ajutine labor, milles sünnib armastuse valem. "Me oleme siin võtteplatsil näinud inimesi, kelle puhul võib öelda, et nad on leidnud oma armastuse valemi, see annab lootust, et seda on võimalik leida ja võib-olla isegi numbritesse panna," ütles Niinemets.

Meeleolukas film valmib tänavuseks Teadlaste Öö festivaliks ning näitlejad kirjeldasid sel puhul ka oma suhet teadusega. "See on peaaegu olematu. Ma ei ole suutnud midagi elus leiutada, aga olen varmas kõike seda kasutama, mida nad on pakkunud," tõdes Tabor, kes kiidab asjalikke noori, kes teadusest huvituvad.

Teadlaste Öö toimub tänavu 26.-30. septembrini ning mõlemad näitlejad soovitavad festivalist osa võtta. "Minu arust on üleekspluateeritud lauljad ja näitlejad. Kui mind kutsuti "Tähelaeva", siis ma küsisin, et keda see huvitab. Mind huvitab palju rohkem see, kui mõni arst sinna kutsutakse. Mina isiklikult olen tüdinenud kolleegide vaatamisest saadetes. Kõik kerib ja on üks ja seesama, aga elukutseid on tohutult põnevaid," ütles Tabor.

Niinemets lisas, et teadlast temast ilmselt ei saaks, sest oli juba kooliajal reaalainetes nõrgavõitu. "Tekstiomandamine on piisavalt keeruline, kui rääkida terminitest, aga mulle see Teadlaste Öö pakub väga suurt huvi, sest see on kõike muud, millega ma igapäevaselt ise kokku puutun. Minule kui lihtinimesele tehakse väga palju selgeks, kuidas mingi asi juhtub, kus midagi saab," kiitis Niinemets.

"Armastuse valem" on ETV eetris 30. septembril.Terasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.