Nädalavahetusel randuvad Saaremaal viikingid ({{commentsTotal}})

Viikingilaev
Viikingilaev Autor/allikas: Pressimatejalid

Käesoleval nädalavahetusel korraldatakse Saaremaal Salme valla keskuses esimest korda viikingite turgu, kuhu on oodata käsitöölisi nii Skandinaaviast kui ka Baltikumist. Kolmepäevase sündmuse käigus saavad kõik huvilised osa võtta erinevatest õpitubadest ja loengutest.

Merekultuuri aasta puhul toimub 19.-21. augustil Salme vallas esmakordselt viikingiturg, mille keskmes on viikingite ajastule omane käsitööturg, kuhu kogunevad Eesti, Leedu, Soome, Rootsi ja mitme teise riigi käsitöölised, kes pakuvad kogu sündmuse vältel huvilistele oma meistriteoseid ning tutvustavad nende valmistamise tehnikaid.

"Skandinaavias toimub samalaadseid sündmusi igal aastal, kuid sellisel kujul pole viikingiturgu Saaremaal ega mujal Eestis varem korraldatud," sõnas sündmuse korraldaja Hardi Lipand.

Salme valla keskusesse püstitati ligi 30 telgist ja ligikaudu sajast taaskehastajast koosnev laager, mis imiteerib omaaegset viikingite elu. Kolme päeva jooksul saavad külastajad aimu, milline võis omal ajal välja näha üks viikingite laager ning millega seal tegeleti. Lisaks turule rikastavad sündmust autentsete viikingilaevadega sõidud ja haridusprogramm, mille raames toimuvad viikingikultuuri tutvustavad loengud, ööülikooli salvestus ning viiakse läbi seitse erinevat käsitööõpituba, millest võivad osa saada kõik huvilised. Need keskenduvad erinevatele käsitöötehnikatele, mida kasutasid viikingid igapäevaselt oma tööriistade ja rõivaste valmistamisel.

Sündmus on kõigile külastajatele tasuta.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".