Jan Berkovitch unistab väga spetsiifilisest Metallica särgist ({{commentsTotal}})

Jan Berkovich ja Metallica jõulukampsun Autor: Raadio 2

Raskemuusika saate "Metallion" saatejuht Jan Berkovitchi bändisärgi kollektsiooni kuulub umbes 100 särki, lisaks on tal ka Metallica jõulukampsun.

DJ Mop ehk Jan Berkovitch on juba aastaid kogunud T-särke. "Ma pole kunagi end T-särgi kollektsionääriks pidanud, aga kuidagi on nii tekkinud, et kodus on umbes sada särki," sõnas Berkovich. "Abikaasa selle üle just õnnelik pole, tal pole enda riideid kusagile panna varsti," lisas ta. Plaadikollektsionäärina kogub Berkovitch vaid Metallicat. "Särgi kollektsionäärina võib-olla mitte, aga Metallica särke on kogunenud ka juba 15," rääkis ta.

Esimene bändisärk, mis Berkovitchile kuulus oli samuti just Metallicalt. "Esimese originaalsärgi tõi tädi Saksmaalt. Aga esimene särk oli ikkagi enda tehtud. Tollajal müüdi vesipildi laadseid asju, mis sai särgile triikrauaga peale lasta," meenutas Berkovich.

Särke ostab Berkovitch kontsertidelt, kuna ta teab kui tähtis on nene müük bändile. Oluliseks peab Berkovich ka seda, et särk talle meeldiks. "Mulle meeldivad väga veidi ebaoriginaalsed metalsärgid ehk mitte mustad," kirjeldas Berkovich. "Põhiliselt ostan mitte musti särke, välja arvatud teatud stiili särgid, black metal ja death metal bändidel pole väga palju mitte musti särke," lisas ta. 99 protsenti Berkovitchi särkidest ongi metalsärgid.

Vanu särke mees ära ei viska. "Olen veidi hamstri tüüpi. Kui ma näiteks autosid remondiks, siis ma ilmselt ei viskaks vanu juppe ka ära," sõnas Berkovitch.

Pikka aega unistas Berkovitch Bolt Thrower'i särgist, mida oli raske saada. "Nad müüsid neid ainult oma kontsertidel, aga õnneks ma sattusin sinna ja sain osta," sõnas ta. Nüüd aga unistab Berkovitch väga spetsiifilisest Metallica särgist. "Tahan 1988. aasta "Justice For All'i" särki, valge neoonrohelise logoga. Täna Metallica sellise disainiga särki ei müü. Seda on hädasti vaja," rääkis ta.

Bändisärkide pesemise suhtes soovitab Berkovitch õrna pesu programmi või pesta neid koguni käsitsi. "Kindlasti pilt sisse alati," õpetas ta.

Raadio 2 jõulupidudel on Berkovitch kõikide tuju väga heaks teinud väga erilise Metallica kampsuniga. "Sain selle internetist Metallica ametlikust poest. Palju on küsinud, kas vanaema kudus selle, aga nii hästi ei läinud," kirjeldas ta. Kampsunid on bändide seas viimastel aastatel järjest enam populaarsust kogunud. Nii teab Berkovitch rääkida, et Slayeril jõulukampsun ja Anthrax'il hanuka kampsun. "Mastadonil on väga kihvtid kampsunid, juba mitmetel jõuludel," lisas ta.

Raadio 2s on käimas bändisärgi suvi, mis kulmineerub bändisärgi päevaga 26. augustil. Samuti kutsub Raadio 2 laadima endast üles sotsiaalmeediasse pilte, märkides #bändisärgisuvi.

Toimetaja: Mariliis PetersonTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.