Jan Berkovitch unistab väga spetsiifilisest Metallica särgist ({{commentsTotal}})

Jan Berkovich ja Metallica jõulukampsun
Jan Berkovich ja Metallica jõulukampsun Autor/allikas: Raadio 2

Raskemuusika saate "Metallion" saatejuht Jan Berkovitchi bändisärgi kollektsiooni kuulub umbes 100 särki, lisaks on tal ka Metallica jõulukampsun.

DJ Mop ehk Jan Berkovitch on juba aastaid kogunud T-särke. "Ma pole kunagi end T-särgi kollektsionääriks pidanud, aga kuidagi on nii tekkinud, et kodus on umbes sada särki," sõnas Berkovich. "Abikaasa selle üle just õnnelik pole, tal pole enda riideid kusagile panna varsti," lisas ta. Plaadikollektsionäärina kogub Berkovitch vaid Metallicat. "Särgi kollektsionäärina võib-olla mitte, aga Metallica särke on kogunenud ka juba 15," rääkis ta.

Esimene bändisärk, mis Berkovitchile kuulus oli samuti just Metallicalt. "Esimese originaalsärgi tõi tädi Saksmaalt. Aga esimene särk oli ikkagi enda tehtud. Tollajal müüdi vesipildi laadseid asju, mis sai särgile triikrauaga peale lasta," meenutas Berkovich.

Särke ostab Berkovitch kontsertidelt, kuna ta teab kui tähtis on nene müük bändile. Oluliseks peab Berkovich ka seda, et särk talle meeldiks. "Mulle meeldivad väga veidi ebaoriginaalsed metalsärgid ehk mitte mustad," kirjeldas Berkovich. "Põhiliselt ostan mitte musti särke, välja arvatud teatud stiili särgid, black metal ja death metal bändidel pole väga palju mitte musti särke," lisas ta. 99 protsenti Berkovitchi särkidest ongi metalsärgid.

Vanu särke mees ära ei viska. "Olen veidi hamstri tüüpi. Kui ma näiteks autosid remondiks, siis ma ilmselt ei viskaks vanu juppe ka ära," sõnas Berkovitch.

Pikka aega unistas Berkovitch Bolt Thrower'i särgist, mida oli raske saada. "Nad müüsid neid ainult oma kontsertidel, aga õnneks ma sattusin sinna ja sain osta," sõnas ta. Nüüd aga unistab Berkovitch väga spetsiifilisest Metallica särgist. "Tahan 1988. aasta "Justice For All'i" särki, valge neoonrohelise logoga. Täna Metallica sellise disainiga särki ei müü. Seda on hädasti vaja," rääkis ta.

Bändisärkide pesemise suhtes soovitab Berkovitch õrna pesu programmi või pesta neid koguni käsitsi. "Kindlasti pilt sisse alati," õpetas ta.

Raadio 2 jõulupidudel on Berkovitch kõikide tuju väga heaks teinud väga erilise Metallica kampsuniga. "Sain selle internetist Metallica ametlikust poest. Palju on küsinud, kas vanaema kudus selle, aga nii hästi ei läinud," kirjeldas ta. Kampsunid on bändide seas viimastel aastatel järjest enam populaarsust kogunud. Nii teab Berkovitch rääkida, et Slayeril jõulukampsun ja Anthrax'il hanuka kampsun. "Mastadonil on väga kihvtid kampsunid, juba mitmetel jõuludel," lisas ta.

Raadio 2s on käimas bändisärgi suvi, mis kulmineerub bändisärgi päevaga 26. augustil. Samuti kutsub Raadio 2 laadima endast üles sotsiaalmeediasse pilte, märkides #bändisärgisuvi.

Toimetaja: Mariliis PetersonEurovisioon
Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Vana-Sirge küülikutalu.Vana-Sirge küülikutalu.
Avatud talude päev kogus üle 120 000 külastuse

Kolmandal üle-eestilisel avatud talude päeval osalesid kümned tuhanded huvilised ning 280 talu, põllumajandustootjat ja maaettevõtet külastati üle 120 000 korra, mis on kolme aasta rekord.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.