Erik Morna ei kohtle oma bändisärke eriliselt ({{commentsTotal}})

Erik Morna ja Björki särk
Erik Morna ja Björki särk Autor/allikas: Raadio 2

Raadio 2 muusikajuht Erik Morna, kellele kuulus ka legendaarne isetehtud Jaak Joala särk, ei hooli eriti bändisärkidest.

Jaak Joala plaat oli üks esimesi, mis Mornale kuulus. "Väiksena kuulasin seda ja mulle meeldis," rääkis ta. Särki aga Mornal enam alles pole. "Annetasin selle filmile "Soovide puu"", ütles Morna, kes hiljem nägi särki Tiit Sukal seljas seriaalis "ENSV", "See oli absurd, sest ta mängis seal 85. aasta ärikat. Mitte ükski ärikas poleks sellist särki selga pannud, isegi kui see oleks olemas olnud," lisas Morna.

Ka laulja ise oli seda särki näinud Pühajärve Beach Party'l. "Ansambel Smilersi tüübid nägid seda ja naersid ning kutsusid Jaak Joala," ütles Morna, "ta vaatas seda paar sekundit, muigas ja läks minema."

Üks esimene Mornale kuulunud ostetud bändisärk oli Björki särk Roskilde festivalilt, mis on Mornal alles siiani. See on ka üks vähestest särkidest, mida mees hoiab. "Mõnda proovisin kodus pleegitada, sest värv ei meeldinud. " ütles Morna. "Ja siis see läks ribadeks," kirjeldas ta oma ebaõnne särkidega.

"Ma ei hooli nendest särkidest nii palju, et ma peaksin neid eriliselt kohtlema," ütles Morna. "Lõpuks need vananevad ja viskad minema, ma ei säilita neid kuidagi spetsiaalselt," seletas ta.

Särgid satuvad Morna kollektsiooni juhuslikult - vahel ostab ta neid peale kontserti, mõnikord saab kingiks. "Mõnda ma hoian ka ikka," ütles Morna. "Aga ma nii palju ei hooli asjadest, plaatidest samamoodi, tühja neist" ütles Morna.

Raadio 2s on käimas bändisärgi suvi, mis kulmineerub bändisärgi päevaga 26. augustil. Samuti kutsub Raadio 2 laadima endast üles sotsiaalmeediasse pilte, märkides #bändisärgisuvi.

Toimetaja: Mariliis PetersonInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.