Uusmeremaalane loobus Pokemon Go mängu nimel tööst ({{commentsTotal}})

Pokemon Go
Pokemon Go Autor/allikas: Chris Helgren/Scanpix

Uusmeremaalane Tom Currie otsustas loobuda oma tööst, et koguda kõik Uus-Meremaal olevad 151 virtuaalset Pokemoni tegelast.

Tom Currie võtab igal hommikul oma seljakoti, kuhu kuulub lõunasöök, kohvitermos ja vihmamantel, ning läheb Pokemone otsima. Ta teeb seda iga ilmaga - tulgu vihma, rahet või lund.

"Ma ei öelnud oma ülemusele, et ma lähen Pokemone jahtima," ütles 24-aastane Currie. "Kuid kui sellest hakati rohkem rääkima, helistasin talle viisakusest. Ta soovis mulle edu," lisas mees.

"Ma tahtsin vaheldust," ütles Currie. "Ma olen töötanud kuus aastat ja ma vajasin puhkust. Ja Pokemon andis mulle võimaluse realiseerida see unistus," ütles ta The Guardian'ile.

Ta on broneerinud 20 bussipileti reisimaks üle kogu Uus-Meremaa ja vähem kui nädalaga on ta juba külastanud kuute erinevat linna. Seni on ta kogunud 90 Pokemoni. Mehe vanemad olid otsusest kuuldes väga üllatunud. Kui aga meedia kajastas seda positiivsena, leppisid nad sellega. "Mu isa saatis mulle sõnumi, et ta arvas koguaeg, et ma saan kuulsaks," rääkis mees Thewrap.com andmetel.

"Tom on väga spontaanne ja iseseisev, ta on seda alati olnud," ütles Currie ema. "Mina seda mängu ei mõista, aga mäletan, et talle meeldis see juba lapsepõlves. Mul on hea meel, et ta naudib elu ja avastab Uus-Meremaad. Ma toetan teda täielikult," lisas ta.

"Pokemoni mängimine on lahe viis avastamaks uusi kohti," sõnas Currie, "Ma tahan kõik 151 kinni püüda. Loodetavasti olen ma sellest endiselt huvitatud, kui nad uued välja lasevad. Ilmselt olen," arvas mees.

Oma teekonnal kohtub ta paljude inimestega, kes mängivad sama mängu. "Miljonid inimesed tegelevad sellega ja kõik tahavad olla parimad. Seni olen ma olnud edukas," sõnas Currie.

Toimetaja: Mariliis PetersonInimesed
Ülle Rästa: laps on Stigi palju muutnud

Veidi üle poole aasta tütar Lumiga isarõõme nautinud Stig Rästa on ema sõnul väga palju muutunud

elu
Vabaõhumuuseumis saab äpi abil osa pulmaseiklusest

Eesti Vabaõhumuuseum sai täna 60-aastaseks. Sel puhul valmis neil uus ja uhke mobiiliäpp nimega NUMU, millega muuseumis seiklusmänge mängida. Reporter Muttika käis seda testimas.

Tele/raadio
Möödunud nädalal köitis televaatajaid enim kodumaine seebiseriaal

Läinud nädala vaadatuimaks saateks tõusis Kantar Emori andmetel taas Kanal 2 seebiseriaal "Pilvede all" 180 000 jälgijaga. ETV "Pealtnägija" oli teisel kohal (157 000).