Populaarne merelaul "Ei meelest läe mul iial" sai Enn Vetemaalt uued sõnad ({{commentsTotal}})

Noore Jüri Makarov esitamas lugu
Noore Jüri Makarov esitamas lugu "Ei meelest läe mul iial" Autor/allikas: Kaader videost

Populaarne mereviis, Enn Vetemaa ja Ülo Vinteri "Ei meelest läe mul iial" sai 16. juulil toimuva merelaulude galakontserdi tarbeks sootuks uued lauluread.

"Ei meelest läe mul iial" on lugu 1968. aastal linastunud filmist "Mehed ei nuta", kus noor Jüri Makarov laulis purjepaadil Le Havre'i kuumadest öödest. Seda, et laul on rahva südamesse jõudnud, kinnitavad ka juunis toimunud Eesti parima merelaulu hääletustulemused. Toona filmi jaoks loodud laulule piisas vaid ühest salmist, mistõttu jäi muusikapala ka nii napisõnaliseks.

Kuuldes, et laul on valitud Eesti populaarseimate merelaulude hulka, haaras vanameister Enn Vetemaa sulepea ning kirjutas laulule uue, täiendatud teksti. Laupäeval, pea 50 aastat hiljem, saab Lauri Õunapuu esituses kuulda lõpuks kogu tõde.

Merekultuuriaasta otsis juunis rahva abil Eesti populaarseimat merelaulu, millest kaksteist enim hääli saanud kantakse ette suurejoonelisel galakontserdil 16. juulil kell 20.00 Tallinna merepäevadel Lennusadamas. Uued orkestri seaded loovad tunnustatud heliloojad Tauno Aints, Tomi Rahula ning Tõnis ja Tõnu Kõrvits. Esinevad Lenna Kuurmaa, Robert Linna, Kadri Voorand, Helen Lokuta, Lauri Õunapuu ja Priit Volmer koos Tallinna Kammerorkestriga, mida dirigeerib Risto Joost.

Kontserdist teevad otseülekande Vikerraadio ning ERRi Menu portaal. Kontserdi jäädvustab ETV2 ning sellest valmib hiljem Eesti parimate merelaulude erisaade.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".