Kristo Rajasaare on ostnud ka särke, mida ta kanda ei saa ({{commentsTotal}})

Kristo Rajasaare Autor: Raadio 2

Seekord räägib oma bändisärkidest Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare, kes tegi oma esimese bändisärgi ise.

Kristo Rajasaare kannab bändisärke pidevalt. "Esimene bändi T-särk oli ise tehtud," meenutab Rajasaare, "see oli mingi plain white ja lasin koopiakeskuses Nick Cave and the Bad Seedsi albumikaane sinna värviliselt kopeerida." Kuna tol ajal ei saanud suurelt kopeerida, jäigi pilt särgile originaalsuuruses. "Mul oli valge T-särk ja siis all oli Nick Cave'i pilt," kirjeldas Rajasaare.

Esimest ostetud bändisärki Rajasaare ei mäleta. "Ma olen Järvakandist, ega seal ei liikunud neid," ütles ta. Nüüdseks on tal aga särke kogunenud umbes 50-100.

Bändisärkide puhul peab Rajasaare oluliseks emotsionaalset sidet kas bändi või konkreetse sündmusega. "Minu bändisärkide kogu kasvas päris hoogsalt, kui tegime Rabarocki festivali Järvakandis," ütles ta, "loomulikult polnud sel juhul tegu lemmikbändidega."

Tänavapildis hakkavad Rajasaarele silma eelkõige Kosmikute särgid, "Olen ikka öelnud, et "Lahe särk"", ütles Kristo. Mõne artisti puhul sooviks Rajasaare omada mitut särki. Kahjuks on aga artiste, kes ei tee üldse särke.

Särke Rajasaare kerge südamega ära ei viska, mõned särgid on juba 15 aastat vanad. "Olen ostnud ka sellised särke, mille puhul on juba ostuhetkel teada, et need selga ei lähe," ütles Rajasaare, "kui on ikka ilus särk, olen ostnud ka siis, kui õiget numbrit pole." Nii on tal näiteks James Lasti särk, mis on liiga kitsas.

Raadio 2s on käimas bändisärgi suvi, mis kulmineerub bändisärgi päevaga 26. augustil. Samuti kutsub Raadio 2 laadima endast üles sotsiaalmeediasse pilte, märkides #bändisärgisuvi.

Toimetaja: Mariliis PetersonEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio
Uuendatud: 29.03

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.