Kristo Rajasaare on ostnud ka särke, mida ta kanda ei saa ({{commentsTotal}})

Kristo Rajasaare
Kristo Rajasaare Autor/allikas: Raadio 2

Seekord räägib oma bändisärkidest Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare, kes tegi oma esimese bändisärgi ise.

Kristo Rajasaare kannab bändisärke pidevalt. "Esimene bändi T-särk oli ise tehtud," meenutab Rajasaare, "see oli mingi plain white ja lasin koopiakeskuses Nick Cave and the Bad Seedsi albumikaane sinna värviliselt kopeerida." Kuna tol ajal ei saanud suurelt kopeerida, jäigi pilt särgile originaalsuuruses. "Mul oli valge T-särk ja siis all oli Nick Cave'i pilt," kirjeldas Rajasaare.

Esimest ostetud bändisärki Rajasaare ei mäleta. "Ma olen Järvakandist, ega seal ei liikunud neid," ütles ta. Nüüdseks on tal aga särke kogunenud umbes 50-100.

Bändisärkide puhul peab Rajasaare oluliseks emotsionaalset sidet kas bändi või konkreetse sündmusega. "Minu bändisärkide kogu kasvas päris hoogsalt, kui tegime Rabarocki festivali Järvakandis," ütles ta, "loomulikult polnud sel juhul tegu lemmikbändidega."

Tänavapildis hakkavad Rajasaarele silma eelkõige Kosmikute särgid, "Olen ikka öelnud, et "Lahe särk"", ütles Kristo. Mõne artisti puhul sooviks Rajasaare omada mitut särki. Kahjuks on aga artiste, kes ei tee üldse särke.

Särke Rajasaare kerge südamega ära ei viska, mõned särgid on juba 15 aastat vanad. "Olen ostnud ka sellised särke, mille puhul on juba ostuhetkel teada, et need selga ei lähe," ütles Rajasaare, "kui on ikka ilus särk, olen ostnud ka siis, kui õiget numbrit pole." Nii on tal näiteks James Lasti särk, mis on liiga kitsas.

Raadio 2s on käimas bändisärgi suvi, mis kulmineerub bändisärgi päevaga 26. augustil. Samuti kutsub Raadio 2 laadima endast üles sotsiaalmeediasse pilte, märkides #bändisärgisuvi.

Toimetaja: Mariliis PetersonInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.