ERR pakub pühade ajaks muusikat, otseülekandeid ja tervitusi ({{commentsTotal}})

ERRi jaanipäevahõngulises pühadekavas on mitu suurt ülekannet, näha saab nii heategevuskontserti "Laulud sõdurile" kui ka võidupüha paraadi.
 


Kolmapäeval, 22. juunil, algusega kell 17.00 jõuab ETV ekraanile ülekanne heategevuskontserdilt "Laulud sõdurile". Käes on aeg teha midagi head ning "Laulud sõdurile" on kontsert, kus Carolin Illenzeeri Fondi abil saab lisaks muusikaelamusele aidata ja toetada neid lapsi, kelle vanemad on välismissioonidel hukkunud või raskelt viga saanud.
Laste toetuseks on avatud aastaringselt annetustelefonid:


900 6705 - 5 EUR


900 6715 - 15 EUR


900 6735 - 35 EURVõru spordihallis toimuval kontserdil astuvad üles Jüri Pootsmnn, Tanel Padar, Ott Lepland, Lenna Kuurmaa, Trad.Attack!, Kait Tamra jpt. Muusikuid saadab Eesti Kaitseväe orkester Peeter Saani juhatamisel. Õhtut juhib Madis Milling. Ülekande režissöör on Marek Miil, juhtoperaator Raul Priks, produtsent Lii Kuldmäe.
 


Kontserdi kordus on ETV eetris 23. juunil, kohe pärast võidupüha paraadi, algusega kell 12.00.
 


Traditsiooniline võidupüha paraad peetakse tänavu Võrus ning ETV ekraanil saab seda näha neljapäeval, 23. juunil, algusega kell 10.55.

Võidupüha paraadil Võrus osaleb ligikaudu 700 inimest. Paraadil osalevad Kaitseliidu malevad, välisosalejatest lätlased, leedukad ja taanlased, samuti siin viibiv USA liputoimkond. Esmakordselt näitab paraadil oma tehnikat liitlasvägi - näha saab USA soomukeid. Samuti on esmakordselt rivis loomad - politsei- ja piirivalveameti üksuse rivis näeb kuut teenistuskoera, kelle igapäevatöö on Eesti-Vene piiril. Paraadi kommenteerivad Andres Kuusk ja Kaitseliidu kooli juhataja Erik Reinhold. Reporter on Mirjam Nutov, režissöör Marek Miil, produtsent Lii Kuldmäe.
 
ETV+ eetris kommenteerivad paraadi Artur Tjulenev ja Igor Kopõtin.

Õhtu kulmineerub kell 22.05 algava "Tervituste ööga", kuni hommikuni toimub ETV-s videodisko koos tervitustega.
 Jaaniõhtu tantsumuusikat pakuvad armastatud Eesti artistid: Jüri Pootsmann, Ott Lepland, Mariita Mattiisen, Indrek Ventmann, Meisterjaan, Kristel Aaslaid ja Cartoon, Ultima Thule jpt.
 Laulud on valinud Mart Normet ja Eve-Ly Saluraid.
 


Tervituste edastamiseks tuleb saata SMS numbrile 13013, mobiilisõnumi algusesse märgusõna JAAN, tühik ja sinna otsa tervituse tekst. Sõnumi hind on 1.60 eurot.

Pühademeeleolulised saated on eetris ka Klassikaraadios ja Vikerraadios. 23. juunil kell 13.05 kõneldakse Klassikaraadio eetris rahvapärimuse korjamisest Jaak Johansoniga. Muusikat ja mõtteid suviseks pööriööks pakub kell 19 Mari Kalkun. 


24. juunil kell 11 kuuleb aga Klassikaraadios Eesti Filharmoonia Kammerkoori plaati "Siin on ilus elada" (1985/2014), millel on isamaalised laulud esimeste laulupidude ajastust, igavesti värsked ja kaasahaaravad eestlaste lemmiklood. Jaanipäeva õhtul kell 19 kõlab värske salvestis Nargenfestivali kontserdil "Kreek meeskoorile", kus kõlas Cyrillus Kreegi meeskoorilooming Eesti Rahvusmeeskoori esituses. Kell 13 aga räägib Juhan Uppin lõõtspilli võludest ja traditsioonidest Eestis.

23. juunil kell 12.05 on Vikerraadio eetris saade "Maria - naine kindrali kõrval". 
Maria Laidoner (1888- 1978 ) oli Eesti pianist ja klaveriõpetaja, Johan Laidoneri abikaasa. 19. juulil 1940, kui Viimsis oma kodus vahistati kindral Laidoner, otsustas ta vabatahtlikult jagada oma mehe ja eesti rahva saatust. Pärast vangistus- ja asumisaastaid, tuli ta tagasi Eestisse, sest ta oli oma sõnul eestiaegne inimene ja sai elada ainult siin. Saates jutustavad oma mälestusi Maria Laidoneriga Haapsalus ja Viljandis kohtunud sugulased ja tuttavad. Saate autor on Piret Kriivan.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.