Vladislav Koržets: arenemisruumi kalakulinaarias on meil küll ja küll ({{commentsTotal}})

Vladislav Koržets
Vladislav Koržets Autor/allikas: Kaader videost

Saatejuht ja kalastaja Vladislav Koržets rääkis, et eestlased on kalu söönud aastatuhandeid, kuid pole neid liiga kõrgelt hinnanud, sest kalade toiteväärtus on väiksem kui lihal. 

"Tänapäeval me ei vaja enam nii palju kaloreid, me ei tee enam nii ränka tööd ja oleme hakanud hoolima kalatoidust. Veel enam, me oleme õppinud sööma neid kalu, keda me omal ajal suu sissegi ei võtnud, olgu see angerjas või tursk. Arenemisruumi kalakulinaarias, -söömises ja -valmistamises on meil küll ja küll. Olgugi mererahvas, ei ole me kalade kokkamisel liiga osavad," rääkis Koržets.

Koržets lisas, et meri on jäädvustanud end Eesti kultuuri ja keelde. "Meri, kalad ja kalapüük elavad meie keeles ja meeles nii, et me seda ise ei märkagi," tõdes Koržets.

Pop-up kool Meresõber ootab kõiki huvilisi veel sel ja järgmisel nädalal Pärnus. Merekultuuriaasta suvel jõutakse ka Tallinna, Tartusse, Haapsalusse, Kuressaarde ning Lohusallu.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".