Marko Matvere: üks koht, kuhu ennast ära peita, on meri ({{commentsTotal}})

Marko Matvere
Marko Matvere Autor/allikas: Kaader videost

Näitleja, lavastaja ja purjetaja Marko Matvere tõdes, et tema otsib merest peidukohta.

"Ei ole saladus, et elu maakeral juhivad ja määravad tugevad, kiired, ahned, julged ja targad inimesed. Nende inimeste juhatusel me teeme asju nii maal, merel kui ka õhus. Siiski on õnn, et selliste inimeste, tugevate, kiirete, ahnete, julgete, tarkade, halastamatute suhtarv on piisavalt väike, et sa saad ennast ära peita. Üks koht, kuhu ennast ära peita, on meri. Meri on lihtsalt niivõrd suur," rääkis Matvere.

Matvere soovitas sõita väikese laevaga sõita keset suurt ookeani ning jääda ootama. "Teid tabavad uskumatud elamused, mida vaimsete praktikate harrastajad siin tavaühiskonnas mitte iialgi ei saavuta. Merel on see väga kerge kätte tulema, kui sa seisad keset lagedust, su ees, ülal ja all on sinine ning sa tunned, kuidas argielu sinust välja voolab ja tühjus täidab seda ruumi, mida eelnevalt täitis pudi-padi," kirjeldas Matvere.

Pop-up kool Meresõber ootab kõiki huvilisi veel sel ja järgmisel nädalal Pärnus. Merekultuuriaasta suvel jõutakse ka Tallinna, Tartusse, Haapsalusse, Kuressaarde ning Lohusallu.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.