Soomes ennustab jalgpalli EM-i mängutulemusi selgeltnägijast kurk ({{commentsTotal}})

Ungari võitiski Austriat.
Ungari võitiski Austriat. Autor/allikas: facebook.com/ennustajakurkku

Kui 2010. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste ajal ennustas Saksamaal mängude tulemusi kaheksajalg Paul, siis Soomes on käimasoleva EM-i tulemusi ette teatamas kurk.

Kurgil on Facebookis ka oma leht Ennustajakurkku, vahendab Yle.

Soome rahvusringhäälingul õnnestus vestelda ka Facebooki kontot haldava Ilari-nimelise mehega, kes oma perekonnanimega avalikkuse ette astuda ei soovi. Põhjus on mehe sõnul lihtne - kogu au ennustuste eest kuulub ainult kurgile.

Kuidas kurgist sai ennustaja?

"Kurk tuli Helsingis tänaval vastu. Kui tulime karaokeõhtult ning läksime kesklinna, seisis kurk meil tee peal ees. Kui me kurki märkasime, spekuleerisime sõbraga just EM-i teemadel. Seega pidasime seda märgiks," selgitas Ilari.

Ennustamiseks tuleb kurki keerutada nagu pudelimängus. Mõlemale poole asetatakse sildid, mille peale on kirjutatud koondiste nimed. Võitjaks pakub kurk seda koondist, mille poole jääb väädiga ots. Kui kurk ei näita kummagi koondise poole, vaid jääb püstisesse asendisse, on tulekul viik.

Aluseks on puidust põrand. Kurk ennustab kõik päeva tulemused korraga, enne esimese mängu algust. Pildid ennustustega pannakse üles Facebooki lehel. Kui mäng on läbi, annab kurk ka teada, kui ta õigesti ennustas.

Ilari sõnul on kurk ennustanud õigesti umbes kaks kolmandikku mängutulemustest.

Küsimusele, mida kurk vabal ajal teeb, vastas Ilari, et see möödub külmikus. "Seega ta võtab chillilt," märkis ta ja avaldas lootust, et erakordne kurk püsib tippvormis EM-i lõpuni.

Toimetaja: Laur ViirandInimesed
Ülle Rästa: laps on Stigi palju muutnud

Veidi üle poole aasta tütar Lumiga isarõõme nautinud Stig Rästa on ema sõnul väga palju muutunud

elu
Vabaõhumuuseumis saab äpi abil osa pulmaseiklusest

Eesti Vabaõhumuuseum sai täna 60-aastaseks. Sel puhul valmis neil uus ja uhke mobiiliäpp nimega NUMU, millega muuseumis seiklusmänge mängida. Reporter Muttika käis seda testimas.

Tele/raadio
Möödunud nädalal köitis televaatajaid enim kodumaine seebiseriaal

Läinud nädala vaadatuimaks saateks tõusis Kantar Emori andmetel taas Kanal 2 seebiseriaal "Pilvede all" 180 000 jälgijaga. ETV "Pealtnägija" oli teisel kohal (157 000).