Soomes ennustab jalgpalli EM-i mängutulemusi selgeltnägijast kurk ({{commentsTotal}})

Ungari võitiski Austriat. Autor: facebook.com/ennustajakurkku

Kui 2010. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste ajal ennustas Saksamaal mängude tulemusi kaheksajalg Paul, siis Soomes on käimasoleva EM-i tulemusi ette teatamas kurk.

Kurgil on Facebookis ka oma leht Ennustajakurkku, vahendab Yle.

Soome rahvusringhäälingul õnnestus vestelda ka Facebooki kontot haldava Ilari-nimelise mehega, kes oma perekonnanimega avalikkuse ette astuda ei soovi. Põhjus on mehe sõnul lihtne - kogu au ennustuste eest kuulub ainult kurgile.

Kuidas kurgist sai ennustaja?

"Kurk tuli Helsingis tänaval vastu. Kui tulime karaokeõhtult ning läksime kesklinna, seisis kurk meil tee peal ees. Kui me kurki märkasime, spekuleerisime sõbraga just EM-i teemadel. Seega pidasime seda märgiks," selgitas Ilari.

Ennustamiseks tuleb kurki keerutada nagu pudelimängus. Mõlemale poole asetatakse sildid, mille peale on kirjutatud koondiste nimed. Võitjaks pakub kurk seda koondist, mille poole jääb väädiga ots. Kui kurk ei näita kummagi koondise poole, vaid jääb püstisesse asendisse, on tulekul viik.

Aluseks on puidust põrand. Kurk ennustab kõik päeva tulemused korraga, enne esimese mängu algust. Pildid ennustustega pannakse üles Facebooki lehel. Kui mäng on läbi, annab kurk ka teada, kui ta õigesti ennustas.

Ilari sõnul on kurk ennustanud õigesti umbes kaks kolmandikku mängutulemustest.

Küsimusele, mida kurk vabal ajal teeb, vastas Ilari, et see möödub külmikus. "Seega ta võtab chillilt," märkis ta ja avaldas lootust, et erakordne kurk püsib tippvormis EM-i lõpuni.

Toimetaja: Laur ViirandTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.