Soomes ennustab jalgpalli EM-i mängutulemusi selgeltnägijast kurk ({{commentsTotal}})

Ungari võitiski Austriat.
Ungari võitiski Austriat. Autor/allikas: facebook.com/ennustajakurkku

Kui 2010. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste ajal ennustas Saksamaal mängude tulemusi kaheksajalg Paul, siis Soomes on käimasoleva EM-i tulemusi ette teatamas kurk.

Kurgil on Facebookis ka oma leht Ennustajakurkku, vahendab Yle.

Soome rahvusringhäälingul õnnestus vestelda ka Facebooki kontot haldava Ilari-nimelise mehega, kes oma perekonnanimega avalikkuse ette astuda ei soovi. Põhjus on mehe sõnul lihtne - kogu au ennustuste eest kuulub ainult kurgile.

Kuidas kurgist sai ennustaja?

"Kurk tuli Helsingis tänaval vastu. Kui tulime karaokeõhtult ning läksime kesklinna, seisis kurk meil tee peal ees. Kui me kurki märkasime, spekuleerisime sõbraga just EM-i teemadel. Seega pidasime seda märgiks," selgitas Ilari.

Ennustamiseks tuleb kurki keerutada nagu pudelimängus. Mõlemale poole asetatakse sildid, mille peale on kirjutatud koondiste nimed. Võitjaks pakub kurk seda koondist, mille poole jääb väädiga ots. Kui kurk ei näita kummagi koondise poole, vaid jääb püstisesse asendisse, on tulekul viik.

Aluseks on puidust põrand. Kurk ennustab kõik päeva tulemused korraga, enne esimese mängu algust. Pildid ennustustega pannakse üles Facebooki lehel. Kui mäng on läbi, annab kurk ka teada, kui ta õigesti ennustas.

Ilari sõnul on kurk ennustanud õigesti umbes kaks kolmandikku mängutulemustest.

Küsimusele, mida kurk vabal ajal teeb, vastas Ilari, et see möödub külmikus. "Seega ta võtab chillilt," märkis ta ja avaldas lootust, et erakordne kurk püsib tippvormis EM-i lõpuni.

Toimetaja: Laur ViirandInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".