Erki Laur: purjetamine on üks harmoonilisemaid tegevusi, mida inimene võib kogeda ({{commentsTotal}})

Erki Laur
Erki Laur Autor/allikas: Youtube

Purjetajad teavad, kuivõrd mõnus on lasta end tuulel merel kanda. Need, kes seda varem teinud pole, saavad sellest aimu näitleja näitleja Erki Lauri videost, kus ta kirjeldas oma esimest purjesõitu.

Laur oli 24-aastane, kui esimest korda purjekale astus. "See oli kohe minu enda väike rannakatamaraan, millega sai matkata. Selle ostmisega kaasnes 15-minutiline õpetus Tallinna lahel, kuidas purjekas üleüldse sõidab," selgitas Laur, kes juba järgmisel päeval sõitis Laur Haapsalust Hiiumaale ning sellest hetkest saati on ta tänase päevani järjepidevalt purjetanud.

"Purjetamine on üks kõige harmoonilisemaid tegevusi, mida inimene võib kogeda," selgitas Laur.

Näitleja lisas, et merel veedetud aeg on üks tema kõike väärtuslikumaid aegu. "Need hetked, kus ma olen otsinud seda harmooniat tuule ja purje, lainete ja laevakere vahel, need ongi minu elu ühed kõige harmoonilisemad hetked," ütles ta.

Proovi purjetamine sel suvel ka omal nahal järgi. Merekultuuriaasta annab selleks võimaluse. Pop-up kool Meresõber ootab kõiki huvilisi veel sel ja järgmisel nädalal Pärnus. Suvel jõutakse ka Tallinna, Tartusse, Haapsalusse, Kuressaarde ning Lohusallu.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".