ERR.ee video | Robin Juhkental merepäevade tunnusloost: loodan, et see laul liigutab kedagi ({{commentsTotal}})

Tänavustel merepäevadel uus tunnuslugu, mis sedapuhku on uue kuue saanud Esto Libre & Robin Juhkental ft. Dj Critikali esituses.

"Kui ma sain teada, et Critikal teeb põhja, siis ma mõtlesin, et ta ei ole kunagi minu jaoks midagi halba teinud, siis ma väga pikalt ei mõelnud," rääkis Juhkental Menule, miks ta nõustus tänavust merepäevade tunnuslugu laulma.

Aarne Oidi originaallool põhinev "Tuhandenäoline meri" sai Juhkentali sõnul sel aastal mõnusa uue näo. "Ma loodan, et see laul liigutab kedagi heas mõttes," lausus Juhkental.

Seda, kas lugu ka Juhkentali bändi repertuaaris kõlama hakkab, muusik veel öelda ei oska, sest seni pole tema laulude sekka merelaule väga eksinud. "Ma ei saaks öelda, et ma kitarriga mere ääres käin laule kirjutamas ja väga ujuma ma ka ei jõua, sest ma kardan külma. 23 kraadi on selline vesi, kui ma jala sisse pistan, aga eks ta inspireeriv on natukene ja mere ääres on tore mõtlemas käia aeg-ajalt," kirjeldas Juhkental oma suhet merega.

Juhkentali hinnangul on tore ka see, et merekultuuriaastaga tuuakse meri inimestele lähemale. Oma lemmikuks merelauluks peab Juhkental legendaarset laulu "Majakene mere ääres". "Kui oled kodust kaugel ja kuuled seda, siis tuleb ikka pisar silma küll," tõdes ta.

Tallinna Merepäevad 2016 toimuvad 15.-17 juulini hõlmates enda alla Lennusadama, Noblessneri sadama, Vanasadama ja Pirita jahisadama.Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".