R2 saatesari "Hallo, Kosmos!" tähistab kuuendat sünnipäeva koos Mick Pedaja ja Maarja Nuudiga ({{commentsTotal}})

Täna õhtul tähistab Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!" Apollo kinos Solarises kuuendat sünnipäeva, mille avab oma muusikaga Mick Pedaja ja lõpetab kontserdiga Maarja Nuut. Ühtlasi toimub saatesarja esimese raamatu "Hallo, Kosmos! Palju õnne" esitlus koos saate avaliku salvestusega, kus õnnelikkuse üle arutlevad Tiina Jõgeda, Alar Ojastu ja Jan Uuspõld.

"Iga saate lõpus ma alati küsin need samad küsimused ja üks neist on õnne teema. Selles raamatus on üle kahesaja õnne valemi, isiklikud õnne õpetused kõikidelt saatekülalistelt, kes on aastast 2010 saates "Hallo, Kosmos!" külas käinud. Ja need on väga huvitavad, sest ühtpidi on nad kõik väga erinevad, nad on individuaalsed. Iga tegelase, olgu ta siis maag või astrofüüsik, nõid või teadlane või humanitaar-sotsiaal või üldse mõni loodusemees, siis see essents koorub välja ikkagi üsna sarnane kokkuvõttes kõigil. Mulle tundub, et sealt seest võiks leida sellist inspiratsiooni, et oma isiklikke õnneotsinguid kuidagi rikastada või suunata mõnedes huvitavates suundades," ütles R2 saatejuht Ingrid Peek "Terevisioonis".

Tema sõnul tuleb raamatus välja ka üsna universaalne õnne valem: elamine hetkes, siin ja praegu, et sa ei ole minevikus, tulevikus või muremõtetes; ühtsus ja elamine kooskõlas loodusega; nende asjade tegemine, mis sulle tuleb; teiste inimeste aitamine; inimsuhted ja kõik see, mis tekitab südames rõõmu.

"Õnn tähendab minu jaoks tervel eluetapil olevat igapäevast headust ja jagamist. Esmalt tuleb tunda seda enda südames ja siis saab jagada kaaslase ja partneriga. Ma arvan, et kohaolu on minu isiklik õnnevalem. Kui sa tuled õhtul koju ja näed seda armastavat ja ootavat pilku, siis see on tunne, mida tahaks, et iga inimene saaks kogeda," mõtiskles õnne olemuse üle muusik Mick Pedaja.

"Õnnevalemeid ma ei jaga. Arvan, et õnn tuleb ja läheb, ja siis jälle tuleb. Selles see võlu ongi," sõnas Maarja Nuut, kes esitab sünnipäevalistele muusikat oma hiljuti ilmunud albumi "Une meeles" pealt.

Saate "Hallo, Kosmos!" avalikul salvestusel otsivad vastuseid küsimustele "Mis on õnn?" ja "Mida peaks inimene teadma ja tegema, et olla õnnelik?" Eesti Ekspressi iganädalase kolumni "Õnne valem" autor, psühholoog Tiina Jõgeda; teadlikkuse õpilane ja õpetaja Alar Ojastu ning näitleja Jan Uuspõld. Vestlust veab saatejuht Ingrid Peek ja oma küsimusi saab küsida ka publik saalis.

Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!" on iganädalane sise- ja väliskosmilistes avarustes, ilmavaadete perifeerias ja avangardis seiklev audiorännak. Eetris neljapäeviti kell 20 ja kordusena pühapäeval kell 14.

Raamatu "Hallo, Kosmos! Palju õnne" esitlus toimub esmaspäeva, 13. juuni õhtul kell 18-22 Apollo kinos Solarises. 

Ajakava:

18.00 Mick Pedaja

kõned, sõnavõtud, raamatu esitlus, üllatused ja väike paus

19.30 - 21.00 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus – vestlusringis osalevad Tiina Jõgeda, Jan Uuspõld, Alar Ojastu, Ingrid Peek

21.00 - 21.45 sünnipäeva lõpetab kontserdiga Maarja Nuut

Inspiratsiooniraamat ja õnneõpik "Hallo, Kosmos! Palju õnne" koondab endas saate "Hallo, Kosmos!" viimase kuue aasta saatekülaliste isiklikud õnnelikkuse õpetused.

 

Toimetaja: Kerttu KaldojaTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.