Saarlaste-hiidlaste köievedu üle väina jäi viiki ({{commentsTotal}})

Saarlaste-hiidlaste omavahelist aasimine, kumma saare mehed on kõvemad, on toimunud ilmselt kogu elu ning seetõttu võeti ette üritus, mis pidi sellele küsimusele vastuse andma.

Laupäeva õhtuks oli plaanitud ajalooline ja pisut ehk hullumeelnegi üritus - saarlaste ja hiidlaste kõievedu üle Soela väina. Juba päeval alustasid saarlased üle väina köie merre laskmist. Kokku lasti vette 10 kilomeetrit köit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nii hiidlased kui saarlased olid enne köievedu just enda võidus kindlad.

"Ma ei tea, kuidas hiidlased seda kaotust üle elavad, sest meie, saarlased, ju võidame. Selles pole kahtlustki," ütles saarlaste köieveo peakorraldaja Villi Pihl võistluse eel.

"Usun, et võitjad on mõlemal poolel igal juhul, hoolimata sellest, mis tulemus tuleb. Ja ma olen kindel, et Hiiumaa võidab - Hiiumaa on kindlalt paigal, Tubala vai hoiab meid kinni. Mis seda Saaremaad kinni hoiab?" ütles hiidlaste köieveo peakorraldaja Tanel Lips.

Igasuguste omavaheliste mittemõistmiste ja vaidluste vältimiseks olid kohtunikeks valitud neutraalse saare esindajad.

"Eks Vormsi mehed on merel kohtunikud ja nemad lasevad raketi, kui on algus. Nemad kuulutavad ka võitja välja. Vormsi mehed sealt keskelt vaatavad, kummale poole köis rohkem liigub ja vastavalt sellele on siis võidujoovastus ühel või teisel pool," selgitas Villi Pihl.

Paraku läks köis aga suure rammu all katki ning tulemuseks kuulutati viik. Üritus ise aga kujunes mõlemalt poolelt suureks rahvapeoks.

Saaremaal oli end tirimiseks kirja pannud umbes 600, Hiiumaal ligi 400 inimest. Lisaks oli kohal sadu pöidlahoidjaid.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".